Odbory prodejen Tesco se přou o stávku

Goto down

Odbory prodejen Tesco se přou o stávku

Příspěvek  Admin za Fri Sep 18, 2009 9:19 pm

Odbory řetězce supermarketů Tesco, které by měly společně hájit zájmy zaměstnanců, se mezi sebou místo toho pošťuchují. Stávkovou pohotovost, kterou vyhlásila jedna větev odborářů, neuznává konkurence. A přirovnává to k exhibici.

"Momentálně vyhlášená stávková pohotovost je exhibicí, která nic neřeší a nepřispívá k sociálnímu dialogu," říká šéf odborů Podnikový výbor OSPO Tesco Stores ČR Milan Matušík.

Pohotovost včera téměř po roce obnovila Odborová organizace zaměstnanců Tesco Stores ČR. Ta například tvrdí, že zaměstnanci jsou nadměrně vytěžováni a dostávají úkoly nad rámec svých pracovních povinností.

"Provozy se stavem zaměstnanců jsou na hranici reálného minima, a to kvůli velmi nízkým mzdovým fondům, jež mají k dispozici a které za posledních 10 let klesly o více jak polovinu," říká odborový předák Ivan Předinský. Jeho sdružení situaci prý dlouhodobě kritizuje, ale nikdo s ním nejedná.

"Je potřeba redukovat stav centrály, aby nemuseli její zaměstnanci vymýšlet nesmyslné projekty, aby bylo vidět, že něco dělají. Raději nechť nedělají nic, tím nadělají méně škody," dodal.

Odbory kritizují i zaměstnávání na 20 hodin týdně a mzdy. Podle nich jsou hluboko pod průměrnou mzdou, rychlost růstu platů pak označují za komickou.

Zdroj...iDNES.cz 16. září 2009
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru