Odbory: Tesco nedbá na dodržování práv

Goto down

Odbory: Tesco nedbá na dodržování práv

Příspěvek  Admin za Sun Jul 26, 2009 12:20 am

Maloobchodní řetězec Tesco údajně na některých zahraničních trzích porušuje práva zaměstnanců. Kritizuje ho za to skupina odborových organizací.

Ve své zprávě mu vytýká, že porušuje práva pracovníků v Thajsku, Jižní Koreji a Spojených státech. Dokument informuje, že v prvních dvou zemích Tesco nutilo zaměstnance k neplacené práci přesčas. V USA neumožnilo pracovníkům vytvořit organizované seskupení, které by dohlíželo na jejich práva.
Podle agentury Reuters zpráva zahrnuje 120 amerických prodejen Fresh & Easy, které Tesco provozuje, 476 prodejen Tesco Lotus Shops v Thajsku a 246 jihokorejských obchodů.

"Praktiky Tesca jsou v řadě zemí v rozporu s jeho pracovními principy. Naším cílem je zajistit, aby na lokálních trzích platily všeobecné standardy společnosti. To se v současné době neděje," řekl Alke Bossiger, vedoucí odborové skupiny UNI.

Tesco nesouhlasí
Tesco, které zaměstnává okolo 470 tisíc lidí ve čtrnácti zemích včetně České republiky, označilo zprávu za směšnou. "Je to politicky motivovaná zpráva zaplacená odbory, které se snaží získat více členů. Ta obvinění jsou nepravdivá," uvedl mluvčí firmy.

S UNI se Tesco zatím sejít nechce. Na tento pátek však plánuje jednání s největším britským odborovým svazem Unite. Ten by měl na společnost apelovat, aby zaměstnanecká práva dodržovala s větší odpovědností.
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru