Tesco: Pololetní zisk vzrostl o 1,3 %, nejméně za posledních 11 let

Goto down

Tesco: Pololetní zisk vzrostl o 1,3 %, nejméně za posledních 11 let

Příspěvek  Ivan P. za Thu Oct 08, 2009 11:47 am

Největší světový maloobchodní řetězec Tesco oznámil nejhorší pololetní růst zisku za posledních 11 let. Zisk rostl pomaleji v důsledku zvýšených nákladů, které společnosti přinesly akvizice v Jižní Koreji a recesí trpící evropské divize.

Čistý zisk společnosti za prvních šest měsíců, končících 29. srpnem, vzrostl na 1,03 miliardy liber z loňských 1,01 mld. GBP. Konsensuální odhad analytiků podle průzkumu agentury Bloomberg počítal s čistým ziskem 1,04 miliardy liber. Zisk před zdaněním vzrostl meziročně o 8,6 % na 1,57 miliardy liber.

Společnosti napomohl nárůst tržeb, který zčásti kompenzoval nárůst nákladů z akvizic. Tržby vzrostly meziročně o 9,2 % na 27,78 miliardy liber.

Ředitel společnosti Terry Leahy prohlásil, že společnost začíná pociťovat první známky zlepšení globální ekonomiky. Spotřebitelé se opět začínají vracet k nákupům dražších položek, např. biopotravin a hotových jídel. Dokonce i recesí nejvíce postižené srovnatelné tržby z prodeje nepotravinářského zboží se podle šéfa firmy vracejí k růstu.

Podle Leahyho neplánuje společnost Tesco ve druhé polovině roku expanzi ve Spojených státech, spíše se chce zaměřit na růst svých vlastních bankovních operací. Minulý rok přitom Tesco odkoupilo od Royal Bank of Scotland zbývající podíl původně společného podniku spotřebitelských financí, čímž nad firmou ním získalo plnou kontrolu. Tato transakce přišla tehdy Tesco na 950 milionů liber.

(Zdroj: Bloomberg, ČTK)
Ondřej Dorňák, Patria Online
avatar
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 46
Adresa : Česká Republika, Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru