Stávková pohotovost v Tesco prozatím trvá.

Goto down

Stávková pohotovost v Tesco prozatím trvá.

Příspěvek  Ivan P. za Wed Oct 28, 2009 3:31 pm

Pardubice 27. 10. 2009

Rada nezávislých odborů Tesco (NOT) dnes mimořádně jednala na návrh jejího předsedy v Pardubicích o možnosti odvolání stávkové pohotovosti. Zástupci odborů NOT se po 6ti hodinovém jednání dohodli, že prozatím stávkovou pohotovost neodvolají. Neshledali pro její odvolání v součastné době takové záruky společnosti, jež by mohly k odvolání stávkové pohotovosti vést.

Zástupci odborů NOT však stanovili 10 základních bodů týkajících se provozu a pracovněprávních předpisů, které předloží v nejbližších hodinách vedení společnosti. V případě, že společnost bude tyto body akceptovat a písemně se zaručí k jejich implementaci v praxi, jsou zástupci NOT ochotni znovu jednat o zrušení stávkové pohotovosti. Podmínkou však je, že dohoda musí být uzavřena písemnou formou a její platnost musí vstoupit v účinnost s datem 1. 1. 2010.

Mimo program jednání zástupci nezávislých odborů Tesco kritizovali prohlášení předsedy ČMKOS k lisabonské smlouvě. Nemůžeme s tímto prohlášením souhlasit. Odborům nepřísluší vměšovat se v této souvislosti do tak rozhodující zahraniční politiky státu. ČMKOS by měla hlavně řešit pracovněprávní politiku a pracovní podmínky zaměstnanců. Nepřísluší ji ani vyjadřovat dle NOT, názory jménem všech odborových organizací v ČR, jíž je ve většině reprezentantem, aniž by tento názor se zástupci všech odborů konzultovali. Názor ČMKOS zástupci NOT nesdílí.
avatar
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 46
Adresa : Česká Republika, Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru