šampion power1

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

šampion power1

Příspěvek  pracant za Sat Nov 14, 2009 7:44 pm

Tak přátelé, dnes jsem se dozvěděla, že pracovníci finančních a zákaznických služeb kteří pracují ve velmi stresujicí pozici na informacích dostali další funkci a to šampion power1! Znamená to, že pracovník informací má za povinnost když nejsou na infu zákazníci stále odbíhat na power1 a vybalovat, rovnat a uklízet zboží! Podotýkám, že nestačí ani dojít k prvnímu regálu a už se vrací, protože přišel zákazník. Dále není kdo by uklidil prázdně krabice a ty se hromadí na zemi! Myslím si, že jde o nucenou práci která není sjednaná v pracovní smlouvě, která je směrodatná.

pracant
Anonymní

Návrat nahoru Goto down

šampion power1

Příspěvek  pracant za Sun Nov 15, 2009 9:48 am

Má zaměstnavatel právo požadovat tuto práci?

pracant
Anonymní

Návrat nahoru Goto down

Re: šampion power1

Příspěvek  Ivan P. za Sun Nov 15, 2009 11:32 pm

pracant napsal:Má zaměstnavatel právo požadovat tuto práci?

Neslučuje se s pozicí sjednanou v pracovní smlouvě a zaměstnanec tedy nemá povinnost tuto práci vykonávat, jelikož je v rozporu s pracovní smlouvou a pozicí dle katalogu pracovních funkcí. Podotýkám, že případný popis práce není pro zaměstnance směrodatný, popis práce musí být v souladu s vykonávanou pozicí, nikoli s pracovními požadavky zaměstnavatele.
Vaše připomínka bude projednána s vedením společnosti a předána k řešení.
Děkujeme za informaci.
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 45
Adresa : Česká Republika, Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

šampion power1

Příspěvek  pracant za Tue Nov 17, 2009 10:59 am

Dobrý den,
ještě dodatek k mému dotazu. Tato práce byla přidána prý všem pracovníkům finančních a zákaznických služeb na všech HM. Jestli je to tak nevím. Já pracuji na informacích HM Tesco Most. Na všechny mé argumety je mi odpovědí, že to prostě dělat musím. Já ale odmítám tuto práci navíc. Rovnat zboží a uklízet prázdné obaly je prací lidí z oddělení, kteří jsou za ni placeni. Co budou dělat oni, když já jim budu uklízet power1? Oni mi také nechodí pomáhat na info.
Děkuji a zdravím

pracant
Anonymní

Návrat nahoru Goto down

šampion power1

Příspěvek  Pracant za Tue Nov 17, 2009 8:54 pm

Ještě by mě prosím zajímalo je-li to, že praconí náplň musí být v souladu s pracovní smlouvou uvedeno třeba v kolektivní smlouvě nebo v pracovním řádu Tesco. Nebo zda-li je to pouze v zákoníku práce.
Děkuji za odpověď a za Váš zájem. Zdravím.

Pracant
Anonymní

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Tumanskij za Thu Nov 19, 2009 11:11 am

pracant napsal:...já ale odmítám tuto práci navíc. Rovnat zboží a uklízet prázdné obaly je prací lidí z oddělení, kteří jsou za ni placeni. Co budou dělat oni, když já jim budu uklízet power1? Oni mi také nechodí pomáhat na info...

To je stejné, jako když zaměstnanci z úseků chodí vypomáhat k vám na pokladny. Taky to není jejich práce, také za to nejsou placeni. Jejich práce je doplňovat zboží, ne se stresovat za kasou.

U nás to funguje tak, že když je opravdu moc pokladních a nejsou fronty, pokladní chodí doplňovat zboží nebo rovnají regály. Pravda, stává se to spíš vyjímečně. Řekl bych, že vzájemná výpomoc CS versus prodavači a doplňovačí je tak 1:10. Tzn. že doplňovači vypomáhají na pokladnách zhruba 10x častěji, než pokladní vypomáhají s doplňováním. Problém je, že zatím co pokladní má danou pevnou směnu (více méně - víme přeci jako to je Smile a pevně danou náplň práce (tj. markovat zboží) a po svých 8-ti (10-ti, 12-ti...) hodinách jdou domů s tím, že mají padla a už je nemusí zajímat, co se v té práci děje, prodavači mají přidělené určité úkoly, který mají (musí) do určitého termínu zvládnout. A jelikož místo plnění těchto úkolů sedí na kase a nikdo jiný to za ně neudělá (on totiž nikdo jiný kromě nich tam na oddělení už zpravidla ani není), jsou stresovaní, protože vědí, že buď pak budou muset zůstat přesčas (za což dostanou následně vynadáno, protože přesčasy se v Tescu neproplácí a není možné si je kdy vybrat) a nebo tu práci prostě neudělají (a dostanou za to vynadáno ještě víc). Toho jste vy na pokladní zóně a na infu (snad) ušetřeni. Takže milý kolego z info přepážky, buďte rád za to co je. Buďte rád za to, že se můžete po uplynutí své směny v klidu sbalit a odejít domů. Věřte mi, Vaši práci Vám opravdu nezávidím, dobře vím, jací jsou občas naši zákazníci.

Každopádně, souhlasím s vámi, že tenhle tzv. "šampion PA I" je naprostá kravina, kterou vymyslel nějaký chorý mozek. Představa člověka z infa, jak odbíhá fejsovat power, když mu každých 5 minut na info přichází s zákazník s nějakým požadavkem, je směšná. Jak to jako má v praxi fungovat. To má být ten člověk z infa při rovnání PA stále natočen hlavou k infopřepážce, aby viděl, kdy se mu tam objeví zákazník? Nebo to snad bude hlídat securita kamerou a bude mu volat?? Nebo tam ten zákazník bude stát a stát a stát...a doufat, že ta PA I už vypadá dobře a konečně se na tom infu někoho dočká ?! Je to k smíchu.

Někdy mám pocit, že lidé na centrále se občas hecují, kdo z nich vymyslí větší hloupost, kterou by obchody mohli dělat a pak se baví z toho, jak to ty obchody nezvládají.

Tohle prostě nemá řešení dokud si naše vedení konečně neuvědomí, že to zboží které prodáváme nemá nožičky, aby samo došlo ze skladu na plochu a vyskočilo nahoru na regál. On tam musí být pořád ještě nějaký ten člověk, který ve skladu chytne tu paletu a doplní ji na obchod. Je s podivem, jak se centrála předhání v tom vymýšlet další a další procedury, manuály, příručky, postupy a reporty které se musí neustále plnit, komentovat, vyplňovat, dodržovat...ale při tom všem prakticky nedává šanci samotným obchodům dělat to nejdůležitější. Prodávat.

Když člověk vidí ty sklady narvané zbožím k prasknutí a poloprázdné regály na prodejně...a doplňovače, jak místo doplňování sedí na pokladně, je mu k pláči. Teď před Vánoci je to obzvláště nepochopitelné.
Tumanskij

Počet Příspěvků : 19
Reputace : 0
Datum Registrace : 11. 08. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

šampion power1

Příspěvek  pracant za Thu Nov 19, 2009 2:26 pm

Zdravím,
naprosto s Vámi souhlasím. Nemám nic proti jakékoli výpomoci ani na pokladně ani při vybalování zboží. Ráda vypomohu když jsem o to požádána, ale vadí mi abych to dostala příkazem jako každodenní náplň práce. To není jen práce občas, když je potřeba, ale každodenní náplň.
Jinak máte ve všem pravdu a ti "manažeři" na centrále by si to měli občas vyzkoušet aby věděli, že jeden člověk jen stěží může zastat práci 2-4lidí a také by si měli uvědomit, že na ocenění obchodník roku mají mají těžko zásluhu pracovníci centrály.
Zdravím

pracant
Anonymní

Návrat nahoru Goto down

šampion power 1

Příspěvek  beruška za Thu Nov 19, 2009 2:58 pm

Dobrý den,
souhlasím s Vámi, je to v neprospěch zákazníků-musí čekat.
V neprospěch spolupracovníků-nikdo se na info nedovolá když je třeba něco vyhlásit nebo když pokladní mají problém... A v neposlední řade v neprospěch samotného pracovníka informací, protože když se vrátí z PA dostane od zákazníků vynadáno kde lítá a že má být na infu stále k dispozici....

beruška
Anonymní

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Admin za Sat Nov 28, 2009 8:39 pm

Funkce šampion power1 Je naprosto nesmyslná a s některými vnitřními směrnicemi naprosto neslučitelná. např..

Některé menší oj 3K mají Pult Informací zároveň i jako zaměstnaneckou recepci. a Na recepci musí být stále přítomen zaměstnanec, tudíž asi nemůže běhat po prodejně.

Některé OJ mají na informacích Ohlašovnu Pořáru, Přístup k vnitřním zabezpečovacím zařízením, a také vnitřní rozhlas. Tudiž i z hlediska BOZP, a Požární Ochrany je pracovník power1 v rozporu.

Ani nemluvě o tom že v pracovní smlouvě, ani popisu práce o tom není ani zmínka.
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 29
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content