Víc práce na jednou....

Goto down

Víc práce na jednou....

Příspěvek  anonim 1 za Mon Nov 30, 2009 11:47 pm

Práce v Tescu je má první. Kdybych ale věděla, jak to tam chodí, asi bych raději byla na pracáku. Pracuju na jednom nejmenovaném oddělení, chodím vypomáhat na další oddělení, podotýkám, že musím, a k tomu lítám na pokladny. Kolikrát mám 16 hodin práce, někdy 19 hodin a už to nějak nezvládám. Musíme dělat tolik jiných věcí okolo, že nevím, co dřív. Z práce a do práce chodím s brekem a se strachem, co nového si na mě vymyslí. Vím, že bych měla být silná a třeba se i postavit, ale udělala jsem to jednou a dočkala jsem se jen nadávek a ponižování. Je mi z toho smutno. Prosím, neporadíte mi, co mám dělat? Nečekám závratnou radu, ale jen něco na uklidnění. Děkuji....

anonim 1
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Víc práce na jednou....

Příspěvek  Admin za Tue Dec 01, 2009 5:12 pm

Dobrý Den
Jelikož nevíme o jaké oddělení se jedná, ani na které OJ. Asi těžko něco poradíme.
Snad jen aby jste si stála za tím na co máte nárok, a vše co je v rozporu s kolektivní smlouvou, nebo vaším popisem práce odmítala. pokud můžu poradit, zaregistrujte se, stáhněte si přihlásku a staňte se členem odborové organizace. potom se každým vaším konkrétním námětem musíme zajímat a prozkoumat ho. s pozdravem Admin
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Víc práce na jednou....

Příspěvek  anonim 1 za Wed Dec 02, 2009 12:32 pm

Dobrý den, moc děkuji, že jste mi odepsali. Dělám na marketingu na aranžovně. Pracuju skoro 16, někdy i 19 hodin za šichtu a už jsem unavená. Moc děkuji a určitě se zaregistruji.

anonim 1
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Víc práce na jednou....

Příspěvek  Ivan P. za Thu Dec 03, 2009 10:00 am

Není možné, aby si společnost Tesco dělala z lidí otroky, ty časy už jsou pryč, ale v Anglii stále ještě viditelně ne, to jsou pozůstatky monarchie, která se s demokracií jen těžko vyrovnává.
Mnohdy je to ale špatným řízením samotných přímých nadřízených, ale to si přece nesmíme nechávat líbit. Kam až by byl člověk ochoten zajít a naopak až jak dalece jsou zaměstnanci ochotní se ponížit a nechat ponižovat a otročít stále víc?
Je na čase se probudit, protože dokud si budete nechávat všechno líbit, nic se nespraví a bude to stále horší...
Když se spojíme v jeden celek, určitě uděláme víc a budeme schopni bojovat, ale hlavně si prosadíme důstojné a spravedlivé podmínky.
avatar
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 46
Adresa : Česká Republika, Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Dlouhé porady

Příspěvek  Koník za Sat Mar 20, 2010 1:10 am

Dobrý den,pracuji jako nákupčí v OD Plzeň. Po příchodu nového, vulgárního a sebestředného ředitele, se situace stává neúnosnou. Každý den trávíme na pokladnách 30 až 6O minut. Každý den od 12 hodin na tzv. Teamu 5 posloucháme nic neřešící urážlivé nadávky, křik a bušení do stolu. toto trvá minimálně hodinu, často déle. Následuje hodinový rumble. Svoji práci ve zbývajícím čase nemůžeme zvládnout, tak děláme ve svém volnu. Parciální inventury jsou při současném stavu zásob obrovská zátěž. Dokud započatou inventuru nedokončíme, nemůžeme odejít domů. Jak je možné, že může místo ředitele zastávat člověk, který si nedokáže spočítat, že když osmnáct lidí sedí hodinu a půl v kanceláři a sleduje jeho herecká vystoupení, připraví podnik o 27 pracovních hodin, které by mohly být využity smysluplně. Bojím se, že situace je neřešitelná No No

Koník
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Vulgární ředitel OD Plzeň

Příspěvek  Tumanskij za Sat Mar 20, 2010 11:07 am

Koník napsal:Dobrý den,pracuji jako nákupčí v OD Plzeň. Po příchodu nového, vulgárního a sebestředného ředitele, se situace stává neúnosnou. Každý den trávíme na pokladnách 30 až 6O minut. Každý den od 12 hodin na tzv. Teamu 5 posloucháme nic neřešící urážlivé nadávky, křik a bušení do stolu. toto trvá minimálně hodinu, často déle. Následuje hodinový rumble. Svoji práci ve zbývajícím čase nemůžeme zvládnout, tak děláme ve svém volnu. Parciální inventury jsou při současném stavu zásob obrovská zátěž. Dokud započatou inventuru nedokončíme, nemůžeme odejít domů. Jak je možné, že může místo ředitele zastávat člověk, který si nedokáže spočítat, že když osmnáct lidí sedí hodinu a půl v kanceláři a sleduje jeho herecká vystoupení, připraví podnik o 27 pracovních hodin, které by mohly být využity smysluplně. Bojím se, že situace je neřešitelná No No

Pokud se takto ředitel na OD Plzeň opravdu chová, mělo by se tím určitě zabývat personální oddělení naší centrály. Ředitel má být tvrdý a vyžadovat plnění zadaných úkolů (těch zvládnutelných !), ale určitě nemůže nikoho bezdůvodně urážet a hodinu a půl dusit na Teamu 5 nebo na ztrátovém meetingu. Toto nic nevyřeší, zaměstnanci budou jen víc stresovaní a vystrašení a budou se pod tímto tlakem dopouštět ještě větších chyb než doposud. Navíc, pokud je tento ředitel opravdu vulgární a cíleně vás uráží, je možné to už myslím řešit i právně. Zcela zjevně se tady už totiž jedná o postupy, které se nazývají šikana, mobbing nebo bossing. A to si určitě nemůžou dovolit ani ředitelé obchodů Tesco. Doporučuji zaměstnancům OD Plzeň obrátit se v první řade na odbory a pak také na anonymní linku pomoci firmy Tesco. Pokud je mi známo, již několik manažerů Teska bylo v minulosti za podobná pochybení potrestáno.
avatar
Tumanskij

Počet Příspěvků : 19
Reputace : 0
Datum Registrace : 11. 08. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

OD Plzeň

Příspěvek  Dino za Sat Mar 27, 2010 10:13 pm

Dobrý den, atmosféra v Plzni je opravdu nepříjemná. Byly zavedeny "nové pořádky", které odvážnější zaměstnance popohnaly k výpovědi. My , co zatím nemáme novou práci, chodíme denně se strachem, co na nás nový vedoucí LPS zase nastraží. Pracuji u firmy už 10 let a plně chápu potřebu snižování ztrát. Ale kolik pokladních dokáže odhalit maličkou čokoládu v hnědém obalu, vhozenou do přepravky mezi pivní lahve? Kdo dokáže rozpoznat, že u dvou kabátů stejné značky,barvy i velikosti, byly záměrně prohozeny visačky? Kolik pokladních "má žaludek" na to, aby každou platící maminku s kočárkem požádala o odkrytí peřinky, jestli pod ní neukrývá odcizené zboží? Není pravda, že slušného člověka se to nedotkne. Zákazníkům se nelíbí ani výrazné olepování tašek se zaplaceným zbožím. Dostáváme vynadáno od zákazníků i nadřízených. Ještě ke všemu musíme platit každé případné manko na pokladně i přes to, že si nemůžeme peníze spočítat před ani po směně. Vždyť přece i vedoucí může při počítání udělat chybu, ale rozíl platí pokladní.

Dino
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Víc práce na jednou....

Příspěvek  Ivan P. za Tue Mar 30, 2010 12:06 pm

Dino napsal:Dobrý den, atmosféra v Plzni je opravdu nepříjemná. Byly zavedeny "nové pořádky", které odvážnější zaměstnance popohnaly k výpovědi. My , co zatím nemáme novou práci, chodíme denně se strachem, co na nás nový vedoucí LPS zase nastraží. Pracuji u firmy už 10 let a plně chápu potřebu snižování ztrát. Ale kolik pokladních dokáže odhalit maličkou čokoládu v hnědém obalu, vhozenou do přepravky mezi pivní lahve? Kdo dokáže rozpoznat, že u dvou kabátů stejné značky,barvy i velikosti, byly záměrně prohozeny visačky? Kolik pokladních "má žaludek" na to, aby každou platící maminku s kočárkem požádala o odkrytí peřinky, jestli pod ní neukrývá odcizené zboží? Není pravda, že slušného člověka se to nedotkne. Zákazníkům se nelíbí ani výrazné olepování tašek se zaplaceným zbožím. Dostáváme vynadáno od zákazníků i nadřízených. Ještě ke všemu musíme platit každé případné manko na pokladně i přes to, že si nemůžeme peníze spočítat před ani po směně. Vždyť přece i vedoucí může při počítání udělat chybu, ale rozíl platí pokladní.

Sdělte nám prosím, o kterou provozní jednotku v Plzni se jedná... Jde přímo o obchodní dům? Jsou tam odbory OSPO, ony to nějak neřeší?


Naposledy upravil Ivan P. dne Tue Mar 30, 2010 5:24 pm, celkově upraveno 1 krát
avatar
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 46
Adresa : Česká Republika, Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Víc práce na jednou....

Příspěvek  Anonymní za Tue Mar 30, 2010 5:18 pm

dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je normalní chování když ste na svém oddělení 2 hodiny pak strávíte na pokladně pak vás pustí na své a za 10 minut jdete znova a tam ste 4 hodiny nestihnete práci a to že ste nestihli svou práci díky pokladnám vedení vůbec nezajimá a ještě vám za to nabídnou vytykací dopis je toto normální? jak se máme proti tomuto chování bránit? prosím vás o radu a to že kolegině příjde na noční otevře sklad a v něm 20 klecí a musí je udělat a je tam úplně sama hlavně že na snídani s ředitelkou se tvrdí že si musíme všichni pomáhat a zatím se nejvíc pomáhá na pokladně ale co noční směna? kdo pomůže jí? vedení pomáhá jen tam kde se mu to nejvíc hodí už to tak bohužel vypadá když věčně pomáhají jen na 1 oddělení. moc prosím o vaši radu v tescu je to čím dál horší co ještě snáma chtějí dělat? to že děláte jak blázen je jak vidím k ničemu protože se nezavděčité ničím vždy si na vás něco najdou vy ste ti špatní a my sme dobří. Děkuji a přeji příjemný den.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Víc práce na jednou....

Příspěvek  simineta za Fri Apr 09, 2010 11:29 am

Vulgární ředitel v Plzni..asi pan Šíma.. co odešel z My Národní.. no Bůh s vámi.. jestli je to on....:-(((

simineta
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

pro simineta

Příspěvek  koník za Mon Apr 12, 2010 11:49 pm

Dovedu si představit, že se na Národní všem dost ulevilo. Teď je nám denně předváděno v praxi, jak je člověk bezmocný proti aroganci, vyslovení vlastního názoru vyvolává reakce téměř histerické, dialog neexistuje. Také už víme, a co je to, když někdo káže vodu a pije víno.

koník
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Víc práce na jednou....

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru