Igelitkám zdarma v Čechách odzvonilo

Goto down

Igelitkám zdarma v Čechách odzvonilo

Příspěvek  Admin za Sun Jul 26, 2009 12:39 pm

Tašky zdarma z českých obchodů prakticky vymizely. Nabízí je již několik málo řetězců. Do hry se ale vrací již skoro zapomenutý fenomén – síťovky. Ve světě po nich lidé šílí.

Ekotašky, zdarma jen v Tescu

Tažení proti igelitkám už zasáhlo celé Česko. Zatímco ještě před dvěma roky si mohl zákazník zdarma odnést igelitovou tašku třeba z Delvity, Hypernovy, Teska či Globusu, dnes už z tohoto výčtu nezbyla ani ne polovina. A důvody? Ekologie, ale hlavně peníze. Igelitky přijdou na miliony korun ročně.
Mezi prvními přišli o igelitky zdarma zákazníci řetězce Interspar, který se je rozhodl zpoplatnit už v roce 2006.
„V současné době jsou pro zákazníky k dispozici igelitové tašky za 1 Kč a 6 Kč, papírová taška za 8 Kč a biotaška za 9 Kč,“ uvedla mluvčí společnosti Spar Lída Šimáčková. Už jen sporadicky dnes najdeme igelitové tašky zdarma v řetězcích společnosti Ahold, která provozuje síť Albert. „V současné době nabízíme zákazníkům tašky zdarma jen ve vybraných hypermarketech Albert,“ potvrdil mluvčí Aholdu Libor Kytýr.

Téměř bez výjimky jsou v obchodech k dostání ekologické varianty nákupních tašek, ovšem jen výjimečně ji obchodník nechce zaplatit. Podobně jako řada konkurentů ekotaškou nahradila klasické igelitky například společnost Tesco. Jako jedna z mála ji ovšem nezpoplatnila.
Výjimkou zatím zůstává jen řetězec Globus. Tam se klasické bezplatné igelitky stále drží a zřejmě budou i nadále. „Máme tašky placené, ekologické a pak máme tašky zdarma, které chceme udržet, co nejdéle to půjde. Zákazník se může svobodně rozhodnout, nemáme ambice ho vychovávat,“ uvedl Deníku šéf Globusu Petr Vyhnálek.
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru