Tesco se omluvilo zrzavým lidem za urážlivé vánoční přání

Goto down

Tesco se omluvilo zrzavým lidem za urážlivé vánoční přání

Příspěvek  Admin za Tue Dec 15, 2009 10:15 pm

Největší britský maloobchodní řetězec Tesco se dnes omluvil za to, že na svých pultech nabízel vánoční přání urážlivé pro lidi se zrzavými vlasy. Reagoval tak na stížnosti zákazníků. Přání zobrazuje dítě s ryšavými vlásky sedící na klíně Santa Clausovi, nad nimiž je nápis: "Santa miluje všechny děti. I zrzouny."

Jedna ze zákaznic, Davinia Phillipsová, jejíž všechny tři děti mají rezavé vlasy, popsala rozhořčení, které u ní obrázek vyvolal.

"Je to prostě a jednoduše diskriminace. Ukázala jsem (přání) řadě svých přátel a všichni jím byli zhnuseni," uvedla žena poté, co kartičku viděla v jednom z obchodů Tesco v severní Anglii. "Nepřipadá mi to ani trochu legrační. Kdyby se to týkalo dítěte tmavé pleti nebo dítěte s nadváhou, byl by ten obchod už dávno zavřený," dodala.

Řetězec Tesco sdělil, že problematické přání již bylo staženo ze všech jeho provozoven. "Neměli jsme v nejmenším úmyslu urazit nějakého zákazníka a omlouváme se, pokud toto přání někoho rozzlobilo," řekla mluvčí firmy.

Zdroj CTK
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Tesco si utahovalo ze zrzavých dětí!

Příspěvek  Admin za Tue Dec 22, 2009 10:12 pmSanta miluje všechny děti, dokonce i zrzavé. Vánoční pohlednice s tímto nápisem rozpoutala vášnivou debatu mezi matkami ve Velké Británii, které si stěžovaly na řetězec Tesco.

„Je to jasná a primitivní diskriminace,“ kritizovala firmu jedna z žen. Velké množství stížností tak přinutily obchod k omluvě a stažení pohlednic z prodeje.

Pohlednice zobrazuje Santu, na jehož klíně sedí zrzavý chlapec. Britku Daviniu Phillipsovou, která má tři zrzavé děti, rozčílil nápis "Santa loves all kids. Even GINGER ones," neboli Santa má rád všechny děti, dokonce i ty zrzavé.

Davinia chování řetězce Tesco považuje za diskriminační. "Ukazovala jsem to spoustě přátel a všechny to znechutilo," řekla agentuře Reuters. Obchod se tak na nátlak žen omluvil a pohlednice stáhl.

„Nikdy jsme neměli v úmyslu urážet jakékoliv zákazníky a je nám líto, pokud se pohlednice někoho dotkla,“ řekla mluvčí britského Tesca. „Není to vůbec vtipné. Pokud by pohlednice zobrazovala černé dítě nebo dítě s obezitou, obchod by už byl zavřený,“ dodala.

Paní Phillipsová pohlednici ukázala i svým devítiletým dvojčatům, která z toho byla zmatená. „Ptaly se mě, proč tam zkrátka není jen ´Santa má rád všechny děti´,“ tvrdila rozhořčená matka.

Firma Quitting Hollywood, která pohlednice vyrábí se k věci odmítla vyjádřit.
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru