Tesco v Česku spustí virtuálního operátora. Zřejmě už příští rok

Goto down

Tesco v Česku spustí virtuálního operátora. Zřejmě už příští rok

Příspěvek  Admin za Tue Dec 22, 2009 10:17 pm

Levnější služby a telefony. Hlavní výhodu virtuálních operátorů, kteří nabízejí své služby skrze pronajaté sítě velkých hráčů na trhu, chce příští rok nabídnout společnost Tesco Stores ČR pod značkou Tesco Mobile.


Informaci zveřejnil deník E15. "Spuštění Tesco Mobile plánujeme České republice příští rok," řekla listu mluvčí Teska Eva Karasová. Dodala, že bližší informace si obchodní řetězec zatím nechá pro sebe.

Podle deníku není prozatím jasné, na jaké bázi Tesco nové služby představí.

V úvahu připadá varianta virtuálního operátora, k možnosti vpustit konkurenci do své sítě se ale tuzemské telekomunikační společnosti doposud stavějí negativně.

E15 uvedl, že Tesco také může uzavřít dohodu podobnou té, kterou dojednalo Makro s mobilním operátorem Telefónika O2; služby by potom nabízela přímo Telefónica pod hlavičkou Teska. Mluvčí Telefóniky Martin Žabka ovšem jednání s Teskem nepotvrdil.

S Tesco Mobile volají zákazníci například ve Velké Británii, Irsku a nejnověji také na Slovensku. Ve všech těchto případech firma spolupracuje právě s Telefónikou O2. Sází přitom na omezenou nabídku paušálních a předplacených služeb a nízké sazby.

Na Slovensku Tesco Mobile zatím nabízí pouze předplacenou kartu s minutovým hovorným za deset centů (asi 2,6 Kč) do tamních mobilních sítí a i na pevné linky v rámci celé Evropské unie. Za krátkou textovou zprávu si firma účtuje stejný poplatek, MMS zpráva je o 15 centů dražší. SIM kartu mohou spotřebitelé získat zdarma, pokud si ji pořídí spolu s desetieurovým kreditem.

V ČR kromě čtyř větších mobilních operátorů působí ještě značka Mphone, pod kterou telekomunikační služby nabízí velkoobchodní společnost Makro ve spolupráci s Telefónikou O2 pro několik tisíc klientů, vypočítává list.
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru