Šetření hodin

Goto down

Šetření hodin

Příspěvek  Pracant za Wed Jan 13, 2010 11:43 am

Dobrý den,
tak je tu opět staré známé šetření hodin. U nás na pokladnách nesmí být žádní brigádníci ale ani fronty a zamětnanci mohou udělat s bídou svoje úvazky. Také se stává, že vedení pošle domů i stále zaměstnance (pokladní) a už je nezajímá kdy si ten dotyčný člověk dodělá hodiny do úvazku.
"Provozní doba informací" byla stanovena od 8:00 do 20:00 a jsou tam tři pracovníci což je pro tuto dobu moc a oni jsou vedením nuceni hodiny do úvazku dodělávat na pokladnách. Za měsíc je to několik dní na pokladně.
Pracovnice dodavatelských reklamací musí být rovněž zařazena jako pokladní.
Žádní pracovníci se nesmí překrývat tzn.,že neexistuje aby ranní odcházel v 15hod. a odpolední přišel ve 14hod. A co předání směny ptám se, např. koordinátor, informace, fmc...
Jistě všichni víte, že bez brigádníků jsou fronty téměř pořád a jsou tedy voláni pracovníci z oddělení kde jim potom stojí práce.
Chápu, že tržby teď po vánocích nejsou nejlepší, ovšem podle mne by se dalo šetřit na jiných místech než jsou provozní pracovníci kteří jsou podle mého názoru nejdůležetější.
Zdravím a přeji krásné dny

Pracant
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Šetření hodin

Příspěvek  anonim 1 za Sun Jan 17, 2010 10:05 pm

Já s Vámi naprosto souhlasím. U nás je to samé. Nastupovala jsem do Tesca, na jednu pozici, a ne, abych potom zjistila, že mám "nějaký jiný úvazek", tak se musím zaučovat na FMC a teď, aby toho nebylo málo, tak mám napsáno i šichty na pokladně. Takže mi vychází 6 šichet u sebe na pracovišti, 5 šichet na FMC a 4 šichty na pokladně. Tak kde to jsme? Tohle přece není únosný. Zaměstnavatelé si z nás nemůžou dělat svoje otroky. Otrokářství skončilo už dávno. Ale jak se máme proti nim bránit, když dostaneme okamžitou výpověď? Odbory tady píšou, že se máme bránit my, zaměstnanci, ale dá se proti tomu vůbec nějak bránit? Pracujeme v Tescu, protože potřebujeme práci. A určitě ne proto, že bychom chtěli někomu dělat otroky.

anonim 1
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Šetření hodin

Příspěvek  anonim 1 za Sun Jan 17, 2010 10:06 pm

A aby toho nebylo málo, sníží hodiny a platy. No to se přece nedá.

anonim 1
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Šetření hodin

Příspěvek  Ivan P. za Mon Jan 18, 2010 8:27 am

anonim 1 napsal:A aby toho nebylo málo, sníží hodiny a platy. No to se přece nedá.

Neměli bychom, ale je jediné řešení... Tesco vydrbává s lidma, udělejme to i my s Tescem, máme vysokou náhradu za čtvrtletí, čekají nás nízké mzdy a hodiny. Jediným řešením je jít ihned na nemocenskou a nebo dávat hromadně výpovědi, ale nečekat 2 měsíce na výpovědní lhůtu, ne, ať se klidně Tesco zesype a jdou makat ty tisícovky zaměstnanců centrální kanceláře, na které musíme vydělávat.... Pak si třeba nějakej chytrák angličan a vedení začne zaměstnanců konečně vážit a zjistí, že bez nich zisk nevytvoří a půjde od válu, což už mělo být dávno...

Jiné řešení už není, jen demonstrace, stávka a Inspekce práce
avatar
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 46
Adresa : Česká Republika, Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Šetření hodin

Příspěvek  Tumanskij za Mon Jan 18, 2010 1:58 pm

Jediné řešení je nenechat si líbit všechny ty přečiny proti zákoníku práce a platné kolektivní smlouvě. Důkladně se seznamte se vším, na co máte jako zaměstnanci nárok a pak to po Tescu tvrdě vyžadujte.

Pokud jdete na pauzu, vyberte si ji celou, do poslední minuty !

Pokud jdete vypomáhat na pokladnu, pracujte tam klidně a přesně. Rozhodně se tam na té kase nehoňte a nestresujte. Nejste žádní profesionální pokladní, Vy jim POUZE VYPOMÁHÁTE ! Jste jejich pomoc a záchrana před dlouhými frontami, ne jejich otroci ! Nenechte si líbit jakoukoli buzeraci ze strany úseků CS.

To, že zatím co sedíte na pokladně, stojí vám práce na Vašem úseku, NENÍ VÁŠ PROBLÉM ! To, že jste Vám zadanou práci nestihli kvůli sezení na pokladně, NENÍ VÁŠ PROBLÉM ! Je to problém firmy. Ona Vás poslala sedět na pokladnu, tak ať si ona sežene někoho, kdo dodělá práci, kterou jste kvůli pokladnám nestihli.

Vyvarujte se jakýchkoli, i jen několikaminutových dobrovolných přesčasů. Tato práce ,,zdarma pro firmu'' vám nepřinese nic kromě většího stresu a kratšího osobního volna.

A využívejte všechny výhody a benefity, které vám firma nabízí. Je to už kromě výplaty jediné ocenění Vašeho úsilí, které Vám firma poskytne...
avatar
Tumanskij

Počet Příspěvků : 19
Reputace : 0
Datum Registrace : 11. 08. 09

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Šetření hodin

Příspěvek  tiskovecentrum.NOT za Mon Jan 18, 2010 3:52 pm

Tumanskij napsal:Jediné řešení je nenechat si líbit všechny ty přečiny proti zákoníku práce a platné kolektivní smlouvě......

Velmi děkuji za Váš příspěvek, kéž by všichni zaměstnanci smýšleli stejně a nenechali si líbit tu bezohlednou buzeraci a vydírání od vedení společnosti. \.-)
avatar
tiskovecentrum.NOT

Počet Příspěvků : 30
Reputace : 1
Datum Registrace : 20. 11. 09

Zobrazit informace o autorovi http://http:nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Re: Šetření hodin

Příspěvek  anonim1 za Mon Jan 18, 2010 8:24 pm

Souhlasím s tím, že bychom se neměli předřít jen proto, že jim vypomáháme. Pravda je taková, že to opravdu není náš problém. Na našem HM je nejhorší ředitel a CS. Ale já jako zaměstnanec s tím bohužel moc neudělám. Líbí se mi a moc rady od uživatele Tumanskij. Trochu se mi ulevilo, když jsem si to přečetla a moc za to děkuji. Ale to je jediné, co můžu. S čím nesouhlasím je dávat hromadné výpovědi, protože nejen já, ale i ostatní práci potřebujeme a neděláme ze sebe blbečky jen proto, že chceme, ale proto, že musíme.

anonim1
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Šetření hodin

Příspěvek  Ivan P. za Wed Jan 20, 2010 2:22 pm

anonim1 napsal:Souhlasím s tím, že bychom se neměli předřít jen proto, že jim vypomáháme. Pravda je taková, že to opravdu není náš problém. Na našem HM je nejhorší ředitel a CS. Ale já jako zaměstnanec s tím bohužel moc neudělám. Líbí se mi a moc rady od uživatele Tumanskij....

No máte pravdu, ony výpovědi byly myšleny u zaměstnanců na 4 hodinový úvazek, kteří by chtěli, ale nemůžou odejít, přestože mají jinou práci a třeba na plný úvazek. Díky nízkým stavům nemohou odejít na dohodu, ale musí dodržovat narozdíl od Tesca zákoník práce. Tesco neni schopno jim zajistit plný úvazek, a přesto je nutí dodržet 2 měsíční výpovědní lhůtu. To není správné. Navíc je jim dovolená proplácena pouhé 4 hodiny, přestože po celý rok pracují na plný úvazek ve 12ti hodinových směnách, stejně tak náhrada za svátek. Dejte nám prosím vědět všichni, kde je to stejné. Je potřeba to neprodleně vyřešit. Zákoník práce se musí dodržovat na obou stranách, ne jen na straně zaměstnance.
avatar
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 46
Adresa : Česká Republika, Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

RE:Tumanskij

Příspěvek  Koník za Sat Mar 20, 2010 11:12 pm

. Vaším názorem se plně ztotožňuji, bohužel, v praxi se použít nedá. Pokud bych nestihla svoji práci z důvodu sezení na pokladně, následuje vytýkací dopis a rada, že musím dělat rychleji. Přitom spěch při parciální inventuře vede k chybám a následnému opakování inventury. Je to začarovaný kruh a smyčka, ze které se lze dostat zřejmě pouze výpovědí. No

Koník
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Šetření hodin

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru