Tesco letos v Česku otevře 30 obchodů a vytvoří 1000 pracovních míst

Goto down

Tesco letos v Česku otevře 30 obchodů a vytvoří 1000 pracovních míst

Příspěvek  Admin za Tue Feb 09, 2010 9:54 pm

Společnost Tesco Stores ČR, která patří mezi největší obchodní řetězce v Česku, bude na tuzemském trhu dál expandovat a letos plánuje otevřít zhruba tři desítky nových prodejen. Tempo expanze bude rychlejší než loni, kdy Tesco v Česku zprovoznilo 21 obchodů. Nové prodejny letos Tesco otevře například v Praze, Sušici, Studénce či Chodově u Karlových Varů.


Mluvčí společnosti Tesco Stores ČR Eva Karasová sdělila, že díky zhruba 30 novým prodejnám Tesco letos vytvoří až tisíc nových pracovních míst. Loni jich bylo 765. "Tesco je žádaným zaměstnavatelem a počet zájemců o práci u nás je v průměru trojnásobně vyšší než počet pracovních míst, která můžeme nabídnout. A obdobný zájem očekáváme i letos," uvedl personální ředitel Tesco Stores ČR Karel Foltýn.

Tesco bude při náboru zaměstnanců spolupracovat s místními úřady práce a v regionech navíc zřídí speciální náborová centra, ve kterých se zájemci o práci budou moci přihlásit. "Chceme si vybírat, neboť kvalitní lidé jsou pro nás klíčem k úspěchu. Znamenají základ, na němž stojí procesy i výsledky," podotkl Foltýn.

Tesco nyní v ČR provozuje 65 hypermarketů, 40 supermarketů, 22 prodejen Tesco Expres, šest obchodních domů, 18 čerpacích stanic a šest obchodních center. Na předloňském žebříčku největších tuzemských obchodníků, který sestavila společnost Incoma GfK a časopis Moderní obchod, připadla Tesku s odhadovanými tržbami 47 miliard korun druhá pozice. První byla s tržbami 54,5 miliardy korun německá obchodní skupina Schwarz, která v Česku provozuje diskontní prodejny Lidl a hypermarkety Kaufland.

Zdroj INovinky.cz
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru