Nezávislé odbory v Tescu bojují o spravedlivé mzdy

Goto down

Nezávislé odbory v Tescu bojují o spravedlivé mzdy

Příspěvek  Admin za Wed Mar 24, 2010 4:49 pm

Firma již předem argumentuje přetrvávající ekonomickou nejistotou

Nezávislé odbory v Tescu bojují o spravedlivé mzdy

PRAHA - Část odborářů společnosti Tesco Stores ČR požaduje zvýšení mezd o čtyři procenta a omezení zaměstnávání agenturních pracovníků.

Se svými požadavky, které mají být součástí letošní kolektivní smlouvy, představitelé Nezávislých odborů Tesco (NOT) seznámí vedení obchodního řetězce. Nynější kolektivní smlouva je platná do konce června.

»Odbory stanovují v textu jasná a striktní pravidla na dodržování zákona a požadují zejména spravedlivé mzdové ohodnocení zaměstnanců. Počítají též s nárůstem mezd o čtyři procenta a podmínkou plného pracovního úvazku zaměstnanců a omezením využívání krátkodobého agenturního zaměstnávání bez souhlasu odborů,« uvedl tiskový mluvčí NOT Jan Skácel.

Kolektivní vyjednávání o pracovních a mzdových podmínkách zaměstnanců společnosti nyní podle Skácela vstoupilo do závěrečné fáze. »Kolektivní smlouva musí zaručit zaměstnancům dlouhodobé sociální jistoty, stálou a spravedlivou mzdu v návaznosti na požadavky k výkonu práce ze strany zaměstnavatele,« řekl Skácel.

»V rámci kolektivního vyjednávání je vedení společnosti připraveno podpořit všechny realistické návrhy zástupců odborů,« sdělila mluvčí Tesco Stores ČR Eva Karasová, podle které podmínky kolektivní smlouvy musí být udržitelné i v období »přetrvávající ekonomické nejistoty«. Prioritou Tesco Stores ČR je podle Karasové udržení zaměstnanosti. »Měli bychom navázat na stávající strategii a ponechat odměňování transparentní a spravedlivé,« podotkla.

U společnosti Tesco Stores ČR funguje několik odborových organizací, NOT patří mezi ty radikálnější. Například loni na podzim vedení NOT kvůli změnám v systému odměňování a údajně nízkému počtu pracovníků v prodejnách obnovilo stávkovou pohotovost.

Tesco na začátku letošního roku v ČR provozovalo 65 hypermarketů, 40 supermarketů, 22 prodejen Tesco Expres, šest obchodních domů, 18 čerpacích stanic a šest obchodních center.

Na předloňském žebříčku největších tuzemských obchodníků, který sestavila společnost Incoma GfK a časopis Moderní obchod, připadla Tescu s odhadovanými tržbami 47 miliard korun druhá pozice. První byla s tržbami 54,5 miliardy korun německá obchodní skupina Schwarz, která v ČR provozuje diskontní prodejny Lidl a hypermarkety Kaufland.

24. března 2010, redakční zpráva
Zdroj:Halo noviny
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru