Některé obchody zůstanou o Velikonocích zavřené

Goto down

Některé obchody zůstanou o Velikonocích zavřené

Příspěvek  Admin za Fri Apr 02, 2010 8:51 pm

Lidé by si měli dobře naplánovat velikonoční nákupy, jelikož některé obchody zůstanou o Velikonocích zavřené. Další prodejny zkrátí otevírací dobu. Vyplývá to z ankety mezi obchodními řetězci. Velikonoce jsou pro obchodníky hned po vánočních svátcích druhým nejsilnějším prodejním obdobím v roce."Na Velikonoční pondělí bude většina prodejen Albert uzavřena. Výjimkou jsou prodejny v obchodních centrech a některé supermarkety v centru Prahy, které budou mít otevřeno od 8:00 do 19:00," sdělil mluvčí společnosti Ahold Czech Republic Libor Kytýr. Ahold v Česku provozuje 280 supermarketů a hypermarketů Albert.

Zavřeno zůstane v neděli a pondělí všech zhruba 210 diskontních prodejen Lidl. Sesterské hypermarkety Kaufland budou mít v neděli otevřeno jako v běžné dny, na Velikonoční pondělí ale zahájí provoz až v 08:00, tedy o hodinu později než normálně.

Hypermarkety Tesco budou mít na Velikonoční pondělí otevřeno jako ve všední den. "Supermarkety, expres prodejny a obchodní domy budou mít kratší otevírací dobu. Supermarkety a expresy budou mít otevřeno od 10:00 do 21:00 a obchodní domy od 08:00 do 18:00, s výjimkou My Národní v Praze a obchodního domu Tesco v Pardubicích, které budou mít otevřeno do 20:00," uvedla mluvčí Tesco Stores ČR Eva Karasová.

Hospodářská krize by podle obchodníků letos neměla výrazně poznamenat velikonoční útraty Čechů, které před Velikonocemi každoročně ve srovnání s běžným obdobím roku rostou o desítky procent. Obchodní řetězce letos navíc připravily speciální cenové nabídky, aby Čechy v době hospodářské krize přiměly k útratám.

ČTK
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Obchody zkrátí na Velikonoční pondělí otevírací dobu, některé budou zavřené

Příspěvek  Admin za Fri Apr 02, 2010 8:54 pm

Kdo je zvyklý nakupovat denně čerstvé potraviny a má ve své blízkosti jen prodejny Albert, měl by se o víkendu předzásobit. Většina supermarketů či hypermarketů společnosti Ahold, která tyto prodejny pod značkou Albert v Česku provozuje, zůstane totiž zavřená. Otevírací dobu zkracují také další řetězce.
"Na Velikonoční pondělí bude většina prodejen Albert uzavřena. Výjimkou jsou prodejny v obchodních centrech a některé supermarkety v centru Prahy. Ty budou mít zkrácenou otevírací dobu od 8 do 19 hodin," řekl iDNES.cz mluvčí Ahold Libor Kytýr.

Ahold, který v Česku vlastní 223 supermarketů a 55 hypermarketů, zavřel většinu prodejen už loni. "Děláme to ze dvou důvodů. Za prvé chceme vyhovět našim zaměstnancům, aby si užili Velikonoce, a také jsme zjistili, že lidé mají nakoupeno většinu věcí dopředu a na Velikonoční pondělí už chodí mnohem méně," vysvětluje Kytýr.
Tesco a Kaufland otevírací dobu zkracují, Globus ne

Otevírací dobu zkrátí ve svých obchodech také některé další maloobchodní řetězce. "Čerpací stanice a hypermarkety Tesco budou mít normální otevírací dobu. Supermarkety, expresy a obchodní domy ji budou mít kratší," říká mluvčí Tesco Stores Eva Karasová.

Supermarkety a expresy budou mít otevřeno od 10 do 21 hodin a obchodní domy od 8 do 18 hodin. Výjimkou bude prodejna My Národní v Praze a obchodního domu Tesco v Pardubicích, které budou mít otevřeno do osmi hodin večer.

Také Kaufland upraví některým prodejnám otevírací dobu, i když jen mírně. Prodavačky tak budou moci jít do práce až na osmou hodinu a končit tradičně v deset večer, zatímco v běžné dny chodí do některých z necelé stovky hypermarketů společnosti už na sedmou či šestou ráno.

Globus ale pracovní dobu svým zaměstnancům zkracovat nebude. Všechny jeho hypermarkety budou zákazníkům otevřeny jako obvykle.
Autoři:
Iva Špačková iDNES.cz
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru