preventivní prohlídka

Goto down

preventivní prohlídka

Příspěvek  anonym za Fri Jul 09, 2010 2:26 pm

Dobrý den.
Chci se zeptat, jak je to s preventivní prohlídkou.Každý rok se chodí na preventivní prohlídku, každý rok je nám řečeno, že na preventivní prohlídku se chodí ze svého volna.V žádném jiném zaměstnání jsem se s tím nesetkala, když jsem šla na preventivní prohlídku v pracovní době, tak mi to bylo proplaceno a nemusela jsem si ty hodiny nadpracovávat.Trochu mě to zaráží, já tu preventivní prohlídku nechci, chce ji po mě Tesco.Děkuji za odpověď.

anonym
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: preventivní prohlídka

Příspěvek  Ivan P. za Fri Jul 09, 2010 3:48 pm

anonym napsal:Dobrý den.
Chci se zeptat, jak je to s preventivní prohlídkou...

Dobrý den, naprosto správně jste napsala, že preventivní prohlídku vykokonanou na příkaz zaměstnavatele máte s náhradou mzdy. Pokud Vám kdokoli tvrdí opak, nehovoří pravdu. Zaměstnanci, který se podrobil pracovnělékařské prohlídce, se poskytne pracovní volno, přičemž zaměstnavatel je povinen nahradit zaměstnanci případnou ztrátu na výdělku, a to ve výši průměrného výdělku (§ 103 Zákoníku práce; Nařízení vlády č. 590/2006 Sb.).
V případě, že by Vás zaměstnavatel nutil vykonat preventivní prohlídku ve svém volnu a neumožnil by Vám k výkonu prohlídky pracovní volno s náhradou mzdy, ihned nám tuto skutečnost sdělte, je nutno označit provozní jednotku, popřípadě i osobu, která tuto informaci k pracovnělékařským prohlídkám sdělila.
Následně budeme informovat příslušný inspektorát práce a vedení společnosti.

Hezký den
avatar
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 46
Adresa : Česká Republika, Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru