Tesco cílí na milovníky přírody, otevře dřevěný hypermarket

Goto down

Tesco cílí na milovníky přírody, otevře dřevěný hypermarket

Příspěvek  Admin za Wed Feb 02, 2011 2:04 pm

Obchodní řetězec Tesco si chce získat sympatie zákazníků, kteří dbají na ochranu životního prostředí. Ve východočeské Jaroměři otevře v únoru první hypermarket s nulovou uhlíkovou stopou v kontinentální Evropě. Dřevostavba si bude vyrábět energii na svůj chod z řepkového oleje a ze slunce.


"Soběstačnost budovy zajišťují dvě kogenerační jednotky, které produkují dostatek energie pro celkový provoz hypermarketu. Jako palivo je v nich využit čistý řepkový olej, ze kterého jednotky vyrábějí nejen elektrickou energii, ale také teplo pro vytápění a chlad pro chlazení objektu," popisuje Miroslav Friml, ředitel stavebního oddělení Tesco.
Na šikmých světlících střechy má hypermarket solární kolektory, které budou napojeny na výměník, jenž bude přeměňovat teplou vodu na chladnou, a chladit tak budovu v letním období.
Šetřit energii bude Tesco také tím, že bude zachycovat dešťovou vodu ve speciální nádrži. Využívat ji bude následně na splachování záchodů, mytí podlah či zalévání zeleně.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/tesco-cili-na-milovniky-prirody-otevre-dreveny-hypermarket-pln-/ekoakcie.aspx?c=A110127_141320_ekoakcie_spi

_________________
Admin
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru