Tesco Dornych se dočká nové podoby

Goto down

Tesco Dornych se dočká nové podoby

Příspěvek  Admin za Thu Mar 03, 2011 6:32 pm

2. Březen 2011 - 12:24 — radbule
Zápach, špína, stánky asijských obchodníků a kapsáři. Tak vypadá v současnosti prostor mezi hlavním vlakovým nádražím a obchodním domem Tesco. Denně tudy projdou stovky lidí mířících za prací, nákupy nebo k autobusovému nádraží Zvonařka. Razantní proměnu by měla zajistit rozsáhlá rekonstrukce budovy Tesca i celého okolí.


S návrhem na celkovou rekonstrukci obchodního domu Tesco Dornych přišel sám řetězec Tesco Store, jenž by byl také jejím hlavním investorem. Vedení Brna úpravu těchto prostor vítá a návrh podporuje.

V tiskové zprávě ze dne 20. ledna se uvádí, že město Brno nebude bránit rekonstrukci a přístavbě obchodního domu Tesco Brno Dornych, ani navazující novostavbě, předloží-li investor před zahájením územního řízení požadované dokumenty, jejichž součástí je také harmonogram některých bodů, které se dotýkají zájmů města a jeho obyvatel.
Primátor města Roman Onderka okomentoval slovy: „Jde nám zejména o rozsah a kvalitu veřejných prostranství navazujících na OD Tesco, řešení parkovacích kapacit pro veřejnost nebo také majetkoprávní vypořádání s městem Brnem. Jedná se o celoměstský zájem. V každém případě musí jít o uspokojivé urbanistické propojení s historickým jádrem města.“


Projekt, jenž je v současnosti stále ve fázi úprav, však nepočítá pouze s rekonstrukcí stávající budovy. Plány jsou o něco ambicióznější. Nově vybudovaná by měla být rozlehlá tří podlažní nákupní galerie, která využije i přilehlé prostranství. Vedle obchodů a občerstvení nabídne svým návštěvníkům také přibližně 450 parkovacích míst.

Nové nákupní centrum o výměře přibližně 7000 metrů čtverečních by mělo podle mediální zástupkyně Teska, Evy Karasové, vyrůst pravděpodobně v horizontu tří až pět let.

Projekt si získal ale i řadu odpůrců. A to zejména ze strany obyvatel Brna, kteří usilují o zachování pestré a husté sítě obchodů ve městě. Petici, kterou iniciovalo občanské sdružení NESEHNUTÍ podepsalo přibližně čtyři a půl tisíce Brňanů. Tito lidé zásadně nesouhlasí s tím, aby byla ve městě budována nová nákupní centra.

Zpracována byla také studie, která upozorňuje na některé problematické oblasti plánované rekonstrukce. Jedná se například o nesrovnalosti s územním plánem města, vliv na životní prostředí nebo zaměstnanost v okolí.

Dalším negativem plánované rekonstrukce je také to, že počítá s demolicí sousedního objektu, jenž je sídlem volnočasového centra pro děti a mládež Junior. Podle ředitelky centra, Lenky Skokanové, je Junior díky své dobré dopravní obslužnosti vyhledáván dětmi z celého kraje. Skokanová pro ČTK také uvedla, že o plánech Teska ví, je však proti stěhování do jiné lokality.

Otázkou také zůstává, zda je žádoucí vybudování nového obchodního centra v bezprostřední blízkosti již existující nákupní galerie Vaňkovka, a zda neexistuje lepší způsob, jak tento prostor kvalitně a účinně využít. Všichni zúčastnění se shodují pouze na tom, že komplexní řešení a estetická i funkční úprava těchto prostor je nezbytná.

Zdroj: ilovebrno.cz

_________________
Admin
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru