Kolektivní smlouva?

Goto down

Kolektivní smlouva?

Příspěvek  Zoufalec za Fri Apr 22, 2011 10:34 am

Dobrý den,      sice nepatřím do odborů, protože odbory nemáme a předpoklávám, že je nikdo nezaloží na našem baráku  , ale i tak by mě zajímalo pokud to není tajné , zda letos hodlá Tesco přidat něco k platu.Předpokládám , že opět nebudou peníze, protože tržby nejsou v dostatečné výši a koupily hromadu Korun , kde je třeba investovat.
                          díky Zoufalec 

Zoufalec
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Kolektivní smlouva?

Příspěvek  NOT, poradna za Tue Apr 26, 2011 12:04 am

Zoufalec napsal:Dobrý den, sice nepatřím do odborů, protože odbory nemáme a předpoklávám, že je nikdo nezaloží na našem baráku , ale i tak by mě zajímalo pokud to není tajné , zda letos hodlá Tesco přidat něco k platu.Předpokládám , že opět nebudou peníze, protože tržby nejsou v dostatečné výši a koupily hromadu Korun , kde je třeba investovat.
díky Zoufalec


Dobrý den, na tuto otázku nedokážeme v současnou chvíli odpovědět. Sice je to smutné, ale už jste si na otázku i tak částečně odpověděl sám; vzhledem k tomu, že se zaměstnanci v odborech neangažují, hradí náklady na kolektivní vyjednávání především členové odborů a ostatní zaměstnanci se vezou. Je na čase, aby se zaměstnanci vzpamatovali, jinak těžko budou odbory o mzdách vyjednávat. Je li více zaměstnanců v odborech, pak mají i při jednání o mzdách daleko větší váhu a sílu. Prozatím zvažujeme, zda letos vyjednávání o mzdách zahájíme. Podklady jsou připúraveny již od ledna, čekáme však na rozhodnutí Rady, zda se návrh podá a kolektivní vyjednávání o mzdách zahájí.

Více zatím nemůžeme sdělit. Je to na Vás ostatních zaměstnancích, neodborářích. Dnes slouží odbory zásadně k obhajobě práv a hospodářských zájmů zaměstnanců. Dnes už to není o zájezdech, bonboniérách, kolekcích a pod. A pakli to někde je, je něco určitě špatně; potřeba se zamyslet, co je prioritou.

Děkujeme, pěkný den
avatar
NOT, poradna

Počet Příspěvků : 73
Reputace : 18
Datum Registrace : 24. 01. 11
Adresa : Nezávislé odbory Tesco, Skandinávská 128/2, Brno 619 00

Zobrazit informace o autorovi http://www.cz-not.eu/

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolektivní smlouva?

Příspěvek  Price za Wed Jun 08, 2011 11:23 am

Dobrý den, situace kolem zvyšování platu a kolektivní smlouvy se mi zdá celá jaksi zmatená. na můj přímý dotaz mi nedokázala paní Manažerka lidských zdrojů podat normální a srozumitelnou odověď. Mám dojem, že se společnost Tesco zavázalo každoročně přidávat zaměstnancům minimálně jedno či více procent. Myslím, že zaměstnance nezajímá propad tržeb způsobený odeznívající hospodářskou krizí, či nákup řetězce Koruna. Zaměstanci kromě lásky ke společnosti Tesco pracují i z velké části kvůli penězům. To by si měli odbory uvědomit a začít řádně zastupovat jejich zájmy...jinak krásný den a pevné nervy Very Happy 

Price
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Re: Kolektivní smlouva?

Příspěvek  NOT, poradna za Wed Jun 08, 2011 12:10 pm

Price napsal:Dobrý den, situace kolem zvyšování platu a kolektivní smlouvy se mi zdá celá jaksi zmatená. na můj přímý dotaz mi nedokázala paní Manažerka lidských zdrojů podat normální a srozumitelnou odověď. Mám dojem, že se společnost Tesco zavázalo každoročně přidávat zaměstnancům minimálně jedno či více procent. Myslím, že zaměstnance nezajímá propad tržeb způsobený odeznívající hospodářskou krizí, či nákup řetězce Koruna. Zaměstanci kromě lásky ke společnosti Tesco pracují i z velké části kvůli penězům. To by si měli odbory uvědomit a začít řádně zastupovat jejich zájmy...jinak krásný den a pevné nervy Very HappyDobrý den,
předně... Odbory v Tescu si řádně uvědomují, že zaměstnanci jsou hlavním pilířem této společnosti a jejich zájmy hájí dle svých možností, mandátu a sil, stejně jako tvrdě vyjednává o mzdách každoročně. To by si měli ale uvědomit především všichni zaměstnanci a odbory podpořit svou angažovaností v odborech, aby jim dali větší mandát a silnější pozici při vyjednávání, čím méně zaměstnanců v odborech, tím menší síla a pozice. Jinak tomu nebylo ani letos a vyjednávání o zvýšení mezd, které naši zástupci odborů vedli s vedením společnosti, již bylo ukončeno vzájemnou dohodou. Vzhledem ke konkurenčnímu soutěžení v odměňování zaměstnanců Vám ale v tuto chvíli ještě neprozradíme ani výši procent nárustu mezd. Jen podotkneme, že jsme letos pamatovali na ty nejdůležitější... Věřte, že budete příjemně překvapeni. K otázce odměňování budeme odpovídat v okamžiku, kdy proběhne komunikace směrem na provozovny z Centrální kanceláře a bude vydána tisková zpráva k tomuto tématu.
Jinak pro Vaši informaci, společnost se nezavázala každoročně zvyšovat mzdy svých zaměstnanců a není to předně žádnou její povinností, ale pouze dohodou. K této dohodě dochází v rámci vyjednávání a společného ujednání mezi odbory a zaměstnavatelem.

Pěkný den
avatar
NOT, poradna

Počet Příspěvků : 73
Reputace : 18
Datum Registrace : 24. 01. 11
Adresa : Nezávislé odbory Tesco, Skandinávská 128/2, Brno 619 00

Zobrazit informace o autorovi http://www.cz-not.eu/

Návrat nahoru Goto down

Re: Kolektivní smlouva?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru