Nezávislé Odbory Tesco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zrušení PLUček na pokladnách

Goto down

Zrušení PLUček na pokladnách Empty Zrušení PLUček na pokladnách

Příspěvek  Osoba Sun May 08, 2011 1:21 am

Zdravím ve spolek všechny ostatní nevolníky.

Nevím, jestli se ptám a stěžuju si na správném místě, ale chtěla jsem se optat, zda-lipak někdo ví, co stojí za tou dokonalou myšlenkou, jakou je zrušení seznamů PLU na pokladnách?

Pracuji jako pokladní a já i mé kolegyně jsme byly slušně řečeno vytočené, když nám na poradě paní manažerka oznámila, že nám z kas zmizí seznamy pluček a všechno budeme muset manuálně vyhledávat v seznamech s EAN kódy. Bylo nám řečeno, že tento způsob markování byl zaveden na Slovensku, a prý se tam rychlost markování zboží po zrušení PLUček zrychlila.

Nechápeme, jak se na Slovensku mohla rychlost markování zrychlit. Jediný způsob, který mě napadá, je, že se naše sloveské kolegyně naučily veškerá plu nazpaměť. Pracuji v Tescu v O.-Třebovicích, a tam je problém i když vám zákazník podává hromadu oblečení - není vůbec kde položit. Stejný problém je s nešikovnou knihou EANů.

Objektivně uznávám, že když vyhledávám třeba pečivo, které neznám, je obrázek s čárkovým kódem přínosem, ale věci, které jsem přesně věděla, kde v seznamech PLU najít, jen jsem si bohužel nezapamatovala součíslí? Nehorázně to zdržuje, a musím říct, že mě osobně i ponižuje. Zákazníci na mě koukají jak na hlupáka, proč hledám mezi obrázky celer, a radí mi, co to je. "Paní, to je celer," říkají dobrosrdečně a trochu posměvačně, zatímco já se potím a otáčím stránky jak divá. Pak nemějte řady, když vám přijde nákup se spoustou "neobvyklého" pečiva.

Nemyslím si, že by to bylo jen o zvyku, že se naučím s knihou čárkových kódů pracovat. Vždycky pro mě bude snazší a rychlejší pár zmáčknutí tlačítka, než rychlé hledání knihy, listování, zmatkování a doufání, že najdu správný obrázek. Přitom podle našich již naučených krátkých plu, které stále fungují, je jasné, že seznamy plu stále musí někde v systému být. Proč udělat takovou zákeřnou věc, jakou je znepřístupnění PLUček pokladní? Proč se vracet do pravěku a nutit pokladní hrabat se v papírech? Oni už opravdu neví, jak nám to ještě víc otrávit. Dříve jsem po tom zas až tak netoužila, ale od zrušení PLUček se doslova těším k samoobslužným pokladnám.

Jsou v jiných Tescách podobné nálady?        

Osoba
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zrušení PLUček na pokladnách Empty Re: Zrušení PLUček na pokladnách

Příspěvek  :) :) Sun May 08, 2011 8:46 pm

Very Happy HM Havířov , jo super nápad a pokud neznám kod tak mi tu přes ty super složky ani nejde starším skenerem oskenovat zboží takže vytahuju jak blb papír, jo a posledně mi taky paní říká dole máte celer tady je pastinák Smile

:) :)
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zrušení PLUček na pokladnách Empty Re: Zrušení PLUček na pokladnách

Příspěvek  :) :) Sun May 08, 2011 9:35 pm

To mě ještě napadl lepší způsob, kdyby tyto pokladny to umožnovaly, mohlo být pečivo a vše ostatní vyobrazeno jako na samoobslužkách, mohlo se jen dotykem udávat jaké množství a co jde přes pokladnu, ale to by asi stálo další miliony.

:) :)
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zrušení PLUček na pokladnách Empty Re: Zrušení PLUček na pokladnách

Příspěvek  OLOMOUC Mon May 09, 2011 12:57 am

ZDRAVÍM VÝŠE ZTĚŽUJÍCÍ DÁMY NA POKLADNÁCH. U NÁS  JE TO TO SAMÉ. NÁM KDYŽ BYLO NA SCHŮZCE S NAŠÍ MANAŽERKOU VYSVĚTLENO TOHLE OPATŘENÍ CO SE NA NÁS CHYSTÁ, TAK JSEM UPADLA DO MRÁKOT, PROTOŽE VĚTŠÍ HOVADINU JSEM NEVIDĚLA.HLAVNĚ NÁM BYLO ZDŮRAZNĚNO, AT JSME NA LISTOVNICE OPATRNÉ A NEZNIČÍME JE, ŽE TO DALO HOLKÁM HODNĚ PRÁCE.ALE JAK JE NEZNIČIT, KDYŽ V TOM MUSÍTE HOREČNĚ OTÁČET LISTY, ABY SE NAŠLO TO DANÉ ZBOŽÍ.NO JO JINDE TO NEMAJÍ, TAK TESCO MŮSÍ BÝT V KAŽDÉ DOSLOVA KRAVINĚ PRVNÍ.LIDI Z NÁS MAJÍ SRANDU.MANAŽEŘI NA KASÁCH NEJSOU TAK PROČ BY JIM TO MĚLO VADIT.TO NĚJAKEJ CHYTRÁK DOSTAL "DOBREJ NÁPAD" U SVÉHO STOLU , JAK NÁM ZPŘÍJEMNIT PRÁCI.PRÁCE JE POMALEJŠÍ A LIDI V ŘADĚ KDYŽ VIDÍ, ŽE LISTUJEME, TAK JE TO DOST VYTÁČÍ. JÁ JIM ŘÍKÁM AT KLIDNĚ JDOU NA INFO A ŘEKNOU JIM, ŽE JE TO NA HOUBY, ŽE JÁ JAKO POSLEDNÍ SOUČÁST ŽEBŘÍČKU TESCÁCKÝCH ZAMĚSTNANCŮ STÍM NIC NEZMŮŽU.HLAVNĚ TO PEČIVO JE FURT NA HOUBY.OPRAVDU POKUD ČLOVĚK UŽ NEMÁ TEN ŠESTÝ ROZPOZNÁVACÍ SMYSL, TAK JE NA HOUBY.PŘI KONTROLNÍCH NÁKUPECH A NÁSLEDNÝCH KONFRONTACÍCH SAMY MANAŽEŘI UZNALI, ŽE KOLIKRÁT TO OPRAVDU NEJDE POZNAT.
ALE JINAK OPRAVDU TEN NÁPAD S VYMAZÁNÍM PLUČEK JE NEBETYČNÁ KRAVINA.CHTĚLA BYCH ABY TA DOTYČNÁ OSOBA SI TO ZKUSILA HRABAT SE V TOM 9-10HODIN NA SMĚNĚ.VELICE DÁMY S VÁMI S TÍMTO SOUHLASÍM.LIDI NÁS ASI BRZY ZA TO ZAČNOU KAMENOVAT.TAKY JEJICH TRPĚLIVOST NENÍ NEKONEČNÁ.

OLOMOUC
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zrušení PLUček na pokladnách Empty Re: Zrušení PLUček na pokladnách

Příspěvek  anonym Wed May 11, 2011 8:11 am

Zrušení PLU v pokladnách museli vymyslet a schválit lidé, kteří nikdy neseděli na pokladně. Můj názor je, že dělají všechno proto, aby zaměstnancům práci ztížili a znepříjemnili. Nechápu proč se v každoroční anketě Náš názor ptají, jestli jsou naše pracovní postupy jednodušší. Asi legrace. A ani za mák nevěřím tomu, že se na Slovensku zrychlila skenovací frekvence. Jestli ano, tak to mají všichni asi fotografickoku pamět.

anonym
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zrušení PLUček na pokladnách Empty Re: Zrušení PLUček na pokladnách

Příspěvek  Osoba Sat May 14, 2011 11:29 am

Tak tak, buď nám chtějí za každou cenu zhoršit práci, nebo někdo tam nahoře musel narychlo vymyslet něco, aby vykazoval alespoň nějakou pracovní činnost, fakt nevím.

Chuťovka je, když se zničehonic objeví nové pečivo. Samozřejmě, že v knihách není, když se objeví takhle znenadání. Už teď mám vždycky pokladnu obstavenou vlastními taháky. A musím říct, že akčkoliv jsou naškrábané mým hnusným rukopisem, malé a nepřehledné, stejně v nich najdu potřebný kód mnohem rychleji než v těch blbých knihách!

Osoba
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Zrušení PLUček na pokladnách Empty Re: Zrušení PLUček na pokladnách

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru