Nezávislé Odbory Tesco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Přestávka na jídlo

3 posters

Goto down

Přestávka na jídlo Empty Přestávka na jídlo

Příspěvek  Ku?a?ka Wed May 25, 2011 11:42 pm

 Dobrý den.Ráda bych se zeptala,jestli se může přestávka na jídlo rozdělit na více kratších přestávek,třeba na 3x?Kdo tyto přestávky určuje?Manažer,který se sám nají u počítače a kouřit chodí každou chvíli?Jsem také kuřačka a přivítala bych rozdělení přestávky aspoň na dvě části.Může nařídit vybrání pauzy vcelku?
 
 

Ku?a?ka
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Přestávka na jídlo Empty Re: Přestávka na jídlo

Příspěvek  Ivan P. Thu May 26, 2011 11:19 pm

Kuřačka napsal: Dobrý den.Ráda bych se zeptala,jestli se může přestávka na jídlo rozdělit na více kratších přestávek,třeba na 3x?Kdo tyto přestávky určuje?Manažer,který se sám nají u počítače a kouřit chodí každou chvíli?Jsem také kuřačka a přivítala bych rozdělení přestávky aspoň na dvě části.Může nařídit vybrání pauzy vcelku?

Dobrý den,

zákoník práce umožňuje čerpat přestávku na jídlo a oddech v několika částech, z nichž alespoň jedna musí trvat nejméně 15 minut. V kolektivní smlouvě jsme přesněji definovali možnost rozdělení přestávky zaměstnance na jídlo a oddech do několika částí v bodu 4.3.2. platné kolektivní smlouvy pro období od 1. 7. 2010 do 31. 3. 2012 tak, že přestávka v práci na jídlo a oddech může být rozdělena do dvou částí v trvání 15 minut.

Máte-li tedy zájem čerpat takto přestávku, máte na to právo zaručené nejenom zákoníkem práce ale je i zaručeno a přesně definováno platnou kolektivní smlouvou.

Pokud byste měla jakékoli problémy s čerpáním přestávky ve dvou částech, informujte nás a my už vše zařídíme jiným postupem.

Děkujeme…

Přeji hezký den, Ivan
Ivan P.
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 51
Adresa : Česká Republika, Brno

http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Přestávka na jídlo Empty Re: Přestávka na jídlo

Příspěvek  xxx Fri Aug 05, 2011 4:58 pm

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jakým způsobem postupovat, když si jdu vybrat přestávku (někdy to ani nestihnu do 5,5 hod) a na přestávku mi neustále někdo volá nebo mě někdo shání a něco po mě chtějí. Stává se to téměř denně a pokud sem v práci zrovna sám, tak není možné si přestávku v klidu vybrat. Z jakých důvodů mě mohou z přestávky stáhnout a hrozí mi za to nějaké postihy od vedení, když řeknu, že prostě přestávku neukončím?
Děkuji za odpověď

xxx

Počet Příspěvků : 1
Reputace : 0
Datum Registrace : 05. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Přestávka na jídlo Empty Re: Přestávka na jídlo

Příspěvek  Kamzik911 Tue Oct 18, 2011 8:10 am

Dobrý den. Podle zákoníku práce je zaměstnavatel povinen poskytnout přestávku nejdéle po šesti hodinách souvislé práce a to na třicet minut. Avšak Tesco Kolektivní smlouva (TKS) ukládá nejdéle po pěti a půl hodinách souvislé práce. Tato přestávka se nezapočítává do pracovní doby, tudíž by zaměstnavatel neměl požadovat navrácení do provozu.

předseda místní organizace
malé formáty Morava - Jih
a Čechy - Jih
Jan Křížek
telefon: +420 774908161

Kamzik911

Počet Příspěvků : 3
Reputace : 0
Datum Registrace : 21. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Přestávka na jídlo Empty Re: Přestávka na jídlo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru