Tesco od července přidá zaměstnancům na platech 2,5 %

Goto down

Tesco od července přidá zaměstnancům na platech 2,5 %

Příspěvek  Admin za Fri Jul 01, 2011 11:48 am


Praha - Od 1. července navyšuje maloobchodní řetězec Tesco mzdy svým zaměstnancům.

Přidáno mají dostat zaměstnanci na všech pracovištích. "Celkově dojde k navýšení mzdových prostředků minimálně o 2,5 %," informovalo Tesco v tiskové zprávě.

Tesco se současně chlubí, že se díky tomuto navýšení mezd minimálně o 2,5 % zařadilo na českém trhu mezi maloobchodní společnosti s nadprůměrným růstem mezd. Jak vyplývá z výzkumu společnosti Hay Group, průměrný očekávaný nárůst mzdových prostředků na českém retailovém trhu se letos pohybuje na úrovni 1,7 %.

Současně tvrdí, že své zaměstnance odměňuje v rámci svého oboru nadprůměrně. Například uvádí data z výsledků průzkumu Treximy. Podle něho byla ve čtvrtém čtvrtletí 2010 průměrná mzda pro pozici prodavač/prodavačka je 84,50 Kč za hodinu. V Tescu je pro stejnou pozici hodinová sazba vyšší o více než 5,5 % a činí 89,20 Kč. Měsíčně si tedy prodavač vydělá 15 520 Kč.

Letos Tesco zaměstná ještě přes 400 lidí

Karel Foltýn, personální ředitel Tesca, navíc dodává, že „vedle zvýšení mezd plánujeme i zachování dosavadních zaměstnaneckých benefitů jako například věrnostních odměn, příspěvku na penzijní připojištění či na závodní stravování."

Tesco nabídlo za první pololetí letošního roku již 476 nových pracovních míst v nově otevřených obchodech ve Studénce, Ústí nad Labem, Šternberku, Jaroměři, Praze, Jilemnici, Kdyni, Pohořelicích, Kamenici a Oseku. Celkem plánuje vytvořit na 900 pracovních příležitostí.

Společnost Tesco Stores ČR, a. s., vstoupila na tuzemský trh v roce 1996. V současné době provozuje v České republice celkem 163 obchodů, osmnáct čerpacích stanic a šest obchodních center.

Zdroj: Aktualne.cz

_________________
Admin
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru