Stavbu Teska v Brodě brzdí žaloba, vánoční nákupy v něm lidé nestihnou

Goto down

Stavbu Teska v Brodě brzdí žaloba, vánoční nákupy v něm lidé nestihnou

Příspěvek  Admin za Fri Oct 28, 2011 1:07 pm

Na konci února se zdálo, že na severním okraji Havlíčkova Brodu nakonec přece jen vyroste do konce tohoto roku nákupní centrum Tesco. Projekt však nyní už víc než tři měsíce stojí a nikdo neví, kdy se pohne z místa.


Na začátku března, jen pár dní po tom, co zastupitelstvo schválilo kupní a plánovací smlouvy, se o jeden z pozemků přihlásil restituent. Věc se dostala k okresnímu soudu a kdy ten rozhodne, není vůbec jisté.
"Čekáme na to. Do rozhodnutí nemůžeme nic dělat," jen smutně krčí rameny Petr Ošlejšek, jednatel společnosti Nimiru, která stavbu Teska připravuje. Do Vánoc, jak investor sliboval, se už obchodní dům neotevře.
Krok restituentů považuje jen za pouhé obstrukce, které mají výstavbu co nejvíce oddálit. Restituentka se totiž přihlásila jen o pozemek, na němž má v budoucnu vést příjezdová cesta.
"Přitom právě tento pozemek už od roku 1932 patřil státu, v roce 1995 byl vyňat z pozemkového fondu a z případných restitučních nároků. Dle územního plánu má sloužit k veřejné komunikaci," vysvětlil Ošlejšek.
Restituentka chce na pozemku jen vydělat, tvrdí Ošlejšek
Pro jeho společnost je nejhorší, že ve sporu, i když pozemek nyní vlastní, nehraje vůbec žádnou roli. Na jedné straně stojí restituentka, na druhé straně stát. A to právě chce Nimiru prostřednictvím brodského soudu změnit. "Žádáme o vstup do procesu na straně žalovaného," řekl Petr Ošlejšek.
Pozemek byl podle něj vybrán účelově ke spekulacím. "Restituentka ho nechce vrátit, chce na tom jen vydělat. Protože po něm má vést veřejná komunikace, je to i v zájmu města. Máme s ním podepsanou plánovací smlouvu o vzájemné spolupráci, čekáme, že nás podpoří," dodal jednatel.
Jenže resortní radní Libor Honzárek o problémech investora informace zatím nemá. "K nám se žádné informace ani žádosti o pomoc nedostaly. Vím, že k podobným případům, kdy restituent zablokoval využití pozemků, v Brodě došlo. Ale po pravdě, nevím, jak by v tomto mohlo město pomoci," konstatoval.
Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/stavbu-teska-v-brode-brzdi-zaloba-vanocni-nakupy-v-nem-lide-nestihnou-12d-/jihlava-zpravy.aspx?c=A110610_174333_brno-zpravy_bor

_________________
Admin
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru