Chlapec, který vyhrožoval bombou v obchodním domě, dostal podmínku

Goto down

Chlapec, který vyhrožoval bombou v obchodním domě, dostal podmínku

Příspěvek  Admin za Fri Oct 28, 2011 1:09 pm

Patnáctiletý chlapec, který letos v červnu vyhrožoval, že je v mělnickém obchodním domě bomba, odešel od soudu s roční podmínkou. Původně mu za šíření poplašné zprávy hrozilo až 18 měsíců vězení. Soudkyně při rozhodování přihlédla kromě věku mladistvého k faktu, že se hoch k činu přiznal a že projevil lítost.

Chlapec zavolal ze svého mobilního telefonu na tísňovou linku, že je v obchodním domě Tesco v Mělníku bomba. Policie proto vyklidila dva obchody prodejního řetězce. Evakuovala jak zaměstnance, tak i zákazníky, kteří tu právě nakupovali.
Okresní soud v Mělníku teď mladíka potrestal pouhou podmínkou v trvání jednoho roku. "Po tu dobu bude jeho chování sledovat probační pracovník, který nad ním bude vykonávat povinný dohled," řekla iDNES.cz mluvčí soudu Eva Všetečková.
Podle jejích slov se soudkyně rozhodla pro mírnější trest vzhledem k tomu, že se mladík ke svému činu přiznal a u soudu svého jednání litoval. "Kromě toho se on i jeho zákonní zástupci zavázali, že uhradí způsobenou škodu přesahující 160 tisíc korun," dodala mluvčí.
Jestli ale bude mladík nějakou škodu skutečně splácet, musí ještě rozhodnout další, tentokráte občanskoprávní soud.
Zdroj: http://praha.idnes.cz/chlapec-ktery-vyhrozoval-bombou-v-obchodnim-dome-dostal-podminku-p9z-/praha-zpravy.aspx?c=A111024_143124_praha-zpravy_sfo

_________________
Admin
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru