Nezávislé Odbory Tesco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dovolená při nerovnoměrně rozložené pracovní době.

2 posters

Goto down

Dovolená při nerovnoměrně rozložené pracovní době. Empty Dovolená při nerovnoměrně rozložené pracovní době.

Příspěvek  zdenekne. Fri Jan 18, 2013 7:58 pm

Dobrý den,mám dotaz ohledně dovolené.Známé,která pracuje na čerpací stanici,zrušili dlouhý krátký týden.Přešla na nerovnoměrnou pracovní dobu.Jak se jí budou nyní počítat dny dovolené,když pracuje jednou 6 dní v týdnu,pak třeba jen 4,jindy 5 dní?hledal jsem to zde na fóru,ale nic jsem nenašel.Rád bych jí pomohl,neví jak si má dovolenou naplánovat.Na jejím pracovišti jí nikdo neporadí,a za vedoucí se bojí jít.
Děkuji za radu,i když se jedná o jiného zaměstnance.

zdenekne.

Počet Příspěvků : 16
Reputace : -1
Datum Registrace : 03. 08. 12

Návrat nahoru Goto down

Dovolená při nerovnoměrně rozložené pracovní době. Empty Re: Dovolená při nerovnoměrně rozložené pracovní době.

Příspěvek  NOT, poradna Mon Jan 28, 2013 11:24 pm

zdenekne. napsal:Dobrý den,mám dotaz ohledně dovolené.Známé,která pracuje na čerpací stanici,zrušili dlouhý krátký týden.Přešla na nerovnoměrnou pracovní dobu.Jak se jí budou nyní počítat dny dovolené,když pracuje jednou 6 dní v týdnu,pak třeba jen 4,jindy 5 dní?hledal jsem to zde na fóru,ale nic jsem nenašel.Rád bych jí pomohl,neví jak si má dovolenou naplánovat.Na jejím pracovišti jí nikdo neporadí,a za vedoucí se bojí jít.
Děkuji za radu,i když se jedná o jiného zaměstnance.

Dobrý den,

na Váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět. Při přepočtu nároku na dovolenou při nerovnoměrně rozvržené pracovní doby se vychází z průměrného počtu pracovních dnů připadajících v celoročním průměru na jednotlivé týdny. Ve Vámi uvedeném případě by průměr (neoficiálně) vycházel na 5 pracovních dnů v týdnu, tedy nároku 20 pracovních dnů dovolené (4 týdny, přičemž týdnem se rozumí 7 po sobě následujících kalendářních dnů). Pokud by však zaměstnanec pracoval na krátký a dlouhý týden ve 12ti hodinových směnách, byl by nárok na dovolenou 14 dnů po 12ti hodinách (11,5 pracovních hodin). Nárok na dovolenou při nerovnoměrném rozvržení pracovní doby určuje zaměstnavatel písemným "Stanovením nároku na dovolenou". Pokud tak neučiní, je třeba vycházet ze zásady 20 dnů po 8 hodinách. Při čerpání dovolené nelze odečítat přestávku.

Více Vám nemůžeme bez znalostí dalších podrobností sdělit. Informace je povinen poskytnout příslušný zaměstnavatel - personální či mzdové oddělení.
NOT, poradna
NOT, poradna

Počet Příspěvků : 73
Reputace : 18
Datum Registrace : 24. 01. 11
Adresa : Nezávislé odbory Tesco, Skandinávská 128/2, Brno 619 00

http://www.cz-not.eu/

Návrat nahoru Goto down

Dovolená při nerovnoměrně rozložené pracovní době. Empty Re: Dovolená při nerovnoměrně rozložené pracovní době.

Příspěvek  zdenekne. Mon Feb 04, 2013 6:29 pm

NOT, poradna napsal:
zdenekne. napsal:Dobrý den,mám dotaz ohledně dovolené.Známé,která pracuje na čerpací stanici,zrušili dlouhý krátký týden.Přešla na nerovnoměrnou pracovní dobu.Jak se jí budou nyní počítat dny dovolené,když pracuje jednou 6 dní v týdnu,pak třeba jen 4,jindy 5 dní?hledal jsem to zde na fóru,ale nic jsem nenašel.Rád bych jí pomohl,neví jak si má dovolenou naplánovat.Na jejím pracovišti jí nikdo neporadí,a za vedoucí se bojí jít.
Děkuji za radu,i když se jedná o jiného zaměstnance.

Dobrý den,

na Váš dotaz nelze jednoznačně odpovědět. Při přepočtu nároku na dovolenou při nerovnoměrně rozvržené pracovní doby se vychází z průměrného počtu pracovních dnů připadajících v celoročním průměru na jednotlivé týdny. Ve Vámi uvedeném případě by průměr (neoficiálně) vycházel na 5 pracovních dnů v týdnu, tedy nároku 20 pracovních dnů dovolené (4 týdny, přičemž týdnem se rozumí 7 po sobě následujících kalendářních dnů). Pokud by však zaměstnanec pracoval na krátký a dlouhý týden ve 12ti hodinových směnách, byl by nárok na dovolenou 14 dnů po 12ti hodinách (11,5 pracovních hodin). Nárok na dovolenou při nerovnoměrném rozvržení pracovní doby určuje zaměstnavatel písemným "Stanovením nároku na dovolenou". Pokud tak neučiní, je třeba vycházet ze zásady 20 dnů po 8 hodinách. Při čerpání dovolené nelze odečítat přestávku.

Více Vám nemůžeme bez znalostí dalších podrobností sdělit. Informace je povinen poskytnout příslušný zaměstnavatel - personální či mzdové oddělení.

Dobrý den,děkuji za odpověď,v podstatě to stačí,12 hodinové směny nemá,takže se na ní bude vztahovat spíše ta první verze.
Ještě má jeden problém,mezi jednotlivými pracovními úseky,třeba 6 dní,dostane pouze jeden den volna,pak jde třeba na dva dny,a zase jeden den volna,takže za celý měsíc,nemá dva dny volna v jednom kuse,ale dostává je po jednom dni.O volných víkendech se jí může jen zdát.Maximální pracovní doba za týden překračována není,ale připadá nám že čerpat volno po jednom dni,na odpočinek a regeneraci moc nestačí.
Děkuji za odpověď.

zdenekne.

Počet Příspěvků : 16
Reputace : -1
Datum Registrace : 03. 08. 12

Návrat nahoru Goto down

Dovolená při nerovnoměrně rozložené pracovní době. Empty Re: Dovolená při nerovnoměrně rozložené pracovní době.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru