Nesouhlasíme s postupem společnosti, považujeme to za výsměch a urážku zaměstnancům.

Goto down

Nesouhlasíme s postupem společnosti, považujeme to za výsměch a urážku zaměstnancům.

Příspěvek  Ivan P. za Thu Jul 30, 2009 11:49 am

Pátek, 3. červenec 2009
Tisková zpráva:
Nesouhlasíme s postupem společnosti, považujeme to za výsměch a urážku zaměstnancům.

Vážení zaměstnanci,
v těchto dnech přistoupila společnost Tesco Stores ČR a.s. k úpravě mezd, které nepovažujeme za adekvátní jak ku ziskům společnosti, tak ani k ocenění již tak malé hrstky zaměstnanců, díky nimž se zisk společnosti vytváří. Navýšení mezd o 1,5% s tím, že kde jsou stanoveny náborové příplatky, bude o toto procento příplatek krácen, není ohodnocením zaměstnance, ani žádným zvýšením mezd. Navýšení mezd se tím stává nulové a neodpovídá ani inflaci loňského roku. Jedná se o jednostranné rozhodnutí zaměstnavatele v rozporu s kolektivní smlouvou, o ktrém ani v nejmenší míře zaměstnavatel nediskutoval. Odbory vedou řádné kolektivní vyjednávání, jehož bodem byla právě i úprava mezd.

Nemůžeme ani v nejmenším souhlasit s postupem společnosti, jež obchází platná ustanovení kolektivní smlouvy a tím i platných právních předpisů, zvláště v době, kdy je ze strany odborů vedeno kolektivní vyjednávání o kolektivní smlouvě a mzdového předpisu. Společnost, jež nerespektuje práva zaměstnanců a jež naprosto bojkotuje právní řád České republiky a zneužívá ekonomické krize k vlastnímu prospěchu, není ani v nejmenším hodna používat titul "zaměstnavatele roku", který záhadným způsobem obdržela.

V této těžké době, jež ale prozatím není na výsledcích společnosti nijak viditelná, jelikož obrat společnosti stále roste a v době kdy je potřebné vzájemná diskuze a sociální dialog, považujeme tento postup za totální selhání jakékoli komunikace, vzájemné diskuse i řízení společnosti.

Tvrzení zaměstnavatele, že odbory odsouhlasily jak změnu v odměňování, tak v katalogu pracovních míst a následně úpravu pracovních pozic se nezakládají na pravdě a jsou naprostou lží a výmyslem společnosti, aby zakryla svůj podraz vůči odborům i zaměstnancům samotným.

Odborová organizace zaměstnanců Tesco Stores ČR a.s. s dalšími odborovými organizacemi a svazy při Tesco Stores ČR a.s v současné době zvažuje všechny právní možnosti včetně vyhlášení stávkové pohotovosti a řízení před zprostředkovatelem.

V žádném případě nehodláme přihlížet ani tolerovat postup zaměstnavatele, který je v rozporu s platnou kolektivní smlouvou, platnými právními předpisy a dobrými mravy.

Postup společnosti považujeme za naprostý výsměch a urážku zaměstnanců a obyčejné zneužívání krize dominantním postavením zaměstnavatele Tesco Stores ČR a.s. na českém trhu stejně jako za selhání komunikace mezi společností Tesco a odborovými organizacemi, jako zástupci zaměstnanců.

Rada odborové organizace zaměstnanců
Tesco Stores ČR a.s.

Koordinační výbor
nezávislých odborových organizací
při Tesco Stores ČR a.s.
avatar
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 46
Adresa : Česká Republika, Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru