Tesco začne nabízet osobní půjčky

Goto down

Tesco začne nabízet osobní půjčky

Příspěvek  Admin za Fri Jul 31, 2009 9:52 pm

Praha - Tesco začne od 1. srpna pod nově vytvořenou značkou Tesco Finanční služby nabízet ve spolupráci s GE Money Multiservis a GE Money Bank osobní půjčky. Zákazníci si tak budou moci ve stánku Teska ve 30 obchodech vzít bez ručitele nebo zajištění půjčku od 20.000 do 100.000 korun na cokoliv. Tesco to dnes sdělilo ČTK v tiskové zprávě. Odborníci upozorňují na to, že na tuzemském trhu se jedná o novinku, ale půjčky tohoto typu jsou pro lidi zpravidla nevýhodné.

Žádost o úvěr bude možné vyřídit při nákupu během 15 minut. Po doložení všech požadovaných dokumentů budou zaslány peníze na účet klienta do jednoho týdne. Úroková sazba půjčky závisí na výši a délce poskytnutého úvěru a doba splácení je od 12 do 72 měsíců. V modelovém příkladu půjčky 70.000 Kč a splácení po dobu 72 měsíců činí roční procentní sazba nákladů 20,29 procenta. RPSN udává procentní podíl z dlužné částky, který musí spotřebitel zaplatit za rok v souvislosti se splátkami a dalšími výdaji spojenými s čerpáním úvěru.

Zájem o tuto službu určitě bude, protože nic podobného zatím na českém trhu jiné společnosti nenabízejí, řekl ČTK analytik Broker Consulting Jan Lener. Pro lidi jsou však podle něj jakékoliv půjčky tohoto typu z hlediska finančního plánování nevýhodné. Zpravidla u nich bývá poměrně vysoké úročení a díky snadnějšímu přístupu k penězům lidé zatěžují rodinný rozpočet nákupy zbytečných věcí bez ohledu na možné dopady při problémech se splácením. Nákupem na spotřebitelský úvěr zaplatí zákazník za zboží vždy mnohem více, než kdyby nákup odložil a pořídil zboží z vlastních peněz, dodal.

Zákazník musí při podání žádosti o úvěr předložit potřebné doklady, tedy platný občanský průkaz, druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz nebo cestovní pas), potvrzení o příjmu, daňové přiznání nebo výměr důchodu a výpis z běžného účtu. Půjčku může získat pouze občan České republiky s trvalou adresou na území ČR, ve věku 18 a více let a s trvalým zdrojem příjmu.
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru