Tesco stáhlo z prodeje závadné pistácie

Goto down

Tesco stáhlo z prodeje závadné pistácie

Příspěvek  Admin za Sat Aug 29, 2009 12:29 pm


Praha - Společnost Tesco Stores ČR stáhla ze všech svých tuzemských prodejen pražené pistácie, ve kterých Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila vyšší obsah aflatoxinů a mykotoxinů než připouštějí normy. Tyto látky mohou poškodit lidské zdraví.

"V současné době byl výrobek stažen ze všech našich obchodů a vrácen dodavateli," řekla mluvčí společnosti Tesco Stores ČR Eva Karasová. Opatření se týkalo pražených solených pistácií, které byly v obchodech Tesco k dostání.

"Vzhledem k tomu, že uvedené výrobky nesplnily stanovené normy a jejich konzumace může být riziková, je zákazníci mohou reklamovat jako nevyhovující na oddělení informací. Na základě řádně uplatněné reklamace jim bude ihned vrácena kupní cena tohoto výrobku," uvedla Karasová.

Staženy z prodeje byly pražené pistácie šarže L00800316P a L20800265C . Pistácie pocházely ze Spojených států a na tuzemském trhu je distribuovala společnost Encinger Bratislava.

Tesco Stores ČR vstoupilo na tuzemský trh v roce 1996 a nyní v Česku provozuje 56 hypermarketů, 33 supermarketů, pět obchodů Tesco Expres, šest obchodních domů a 16 čerpacích stanic. Tesco v Česku zaměstnává 13.700 pracovníků. Na loňském žebříčku největších tuzemských obchodníků se Tesco dělilo o druhé a třetí místo se společností Ahold.
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru