Irské odbory vyzvaly k zamítnutí lisabonské smlouvy

Goto down

Irské odbory vyzvaly k zamítnutí lisabonské smlouvy

Příspěvek  Ivan P. za Mon Aug 31, 2009 10:48 am

...
U nás stále nutí prezidenta k podpisu lisabonské smlouvy, jež nás třeba může zbavit suverenity samostatného státu, podle textu smlouvy tak vyznívá. Britské odbory však vyzvaly Iry, aby opět řekli NE.
vydáno: 31.08.2009, 09:34 | aktualizace: 31.08.2009 09:38Dublin - Odborový svaz Unite, který se označuje za největší v Británii a druhý největší v Irsku, dnes vyzval Iry, aby v nadcházejícím referendu opět zamítli lisabonskou smlouvu o reformě Evropské unie. Smlouva podle svazu může přinést pracujícím nižší výdělky, nezaměstnanost a špatné zacházení.

Irové loni v referendu zamítli lisabonskou smlouvu, která má reformovat instituce a chod rozšířené EU, ale 2. října budou hlasovat znovu. Irská vláda vyjednala v uplynulých měsících pro svou zemi záruky, které by měly nyní zajistit její schválení.

Potvrzují to i dosavadní průzkumy, podle kterých by se mělo pro smlouvu vyslovit asi 54 procent Irů. Před loňským prvním referendem tomu ale bylo podobně, ale Irové nakonec smlouvu odmítli.

Podle prohlášení Unite jsou nové záruky pro práva zaměstnanců nedostatečné. "Irští pracující jsou jediní v Evropě, jejichž právo na spravedlivou odměnu a bezpečnou zaměstnanost považuje jejich vláda za překážku k ekonomickému oživení," řekl tajemník Unite v Irsku Jimmy Kelly. Jeho svaz má v zemi kolem 60.000 členů.

Kampaň za "ne" lisabonské smlouvě vedou v Irsku socialisté a nacionalisté, poznamenala agentury Reuters. Snahu pravicové vlády prosadit "ano" naopak podporují mnohé podniky, které se jako například Intel či Ryanair obávají o osud irského hospodářství v případě nového zamítnutí smlouvy.

Ke vstupu smlouvy v platnost je zapotřebí, aby ji ratifikovalo všech 27 členských zemí unie. Irsko je jediné, kde se o ní rozhoduje v referendu, všude jinde rozhodovaly parlamenty, a to kladně.

Zda lisabonská smlouvy vstoupí v platnost závisí také na tom, zda ji podepíší prezidenti Česka a Polska, kde už ji parlamenty schválily, ale hlavy obou států podle všeho čekají na výsledek nového referenda v Irsku. V Německu čeká prezident s podpisem na schválení zákona, který posílí rozhodovací pravomoci německého parlamentu při evropské integraci.

(ČTK)


Pozn.: Je patrné, že jediné Irsko je na svou zem právem patřičně hrdé a lidé rozumní. Rozhodně si nenechají svou suverenitu ani hrdost sebrat, jako to udělali naši politici s naší zemí. Kdyby naši politici mohli prodat vzduch jež dýcháme, protože vše ostatní už prodali, prodají i ten, jen aby si nahrabali do vlastních kapes a na další jachty. Prostě žijeme zřejmě ve špatné době a zemi.
avatar
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 46
Adresa : Česká Republika, Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru