Rada nezávislých odborů Tesco bude jednat v Brně o mzdové politice a pracovních podmínkách.

Goto down

Rada nezávislých odborů Tesco bude jednat v Brně o mzdové politice a pracovních podmínkách.

Příspěvek  Ivan P. za Wed Sep 02, 2009 10:54 am

Rada odborové organizace zaměstnanců Tesco Stores ČR a.s. bude společně s dalšími nezávislými odborovými organizacemi Tesco jednat 14. září 2009 v Brně o současné mzdové politice společnosti a pracovních podmínkách zaměstnanců společnosti. Odborové organizace již několikrát v minulosti poukázaly na nedostatky v oblasti odměňování a na nízký stav zaměstnanců na jednotlivých provozovnách a odděleních.

Cílem jednání a snahou odborů je dosažení shody k návrhu řešení, jak zajistit odpovídající mzdové a pracovní podmínky a strukturu zaměstnanců tak, aby byl zajištěn bezproblémový servis zákazníkům. Výsledkem pak musí být úprava kolektivní smlouvy a mzdového předpisu, aby byly zajištěny mzdové prostředky jednotlivých provozních jednotek pro minimální strukturu zaměstnanců bez návaznosti na obrat a určité procento pro krytí mzdových nákladů v době vyšší potřeby zaměstnanců, jako např. v předvánočním období.

Odbory požadují přehodnocení současného systému odměňování, jelikož se za dobu praxe ukázal neefektivním s možným omezením servisu zákazníkům, což by mělo v konečném důsledku dopad na obrat a následně právě i na mzdové náklady. Současný text kolektivní smlouvy po dobu platnosti navíc nezaručuje žádným způsobem stanovený růst mezd ani jejich možnou úpravu, čímž může dojít k ohrožení reálného růstu mezd a k následnému snížení sociálních jistot zaměstnanců.
avatar
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 46
Adresa : Česká Republika, Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru