Rada pro reklamu: kampaň Tesca je etická

Goto down

Rada pro reklamu: kampaň Tesca je etická

Příspěvek  Admin za Sun Sep 13, 2009 12:38 pm

Arbitrážní komise Rady pro reklamu neshledala reklamní kampaň obchodního řetězce Tesco z počátku letošního roku za neetickou. Serveru Euro.cz to potvrdil výkonný ředitel rady Ladislav Šťastný. O vydání stanoviska radu požádalo naše Sdružení obrany spotřebitelů, které se domnívá, že obchodní řetězec nemorálně zneužil sousloví finanční krize pro zvýšení svých ekonomických zisků.

„Reklama Tesca podle našeho názoru samotný motiv strachu nenese a nevyvolává, protože hospodářská krize je tady, prostě je to objektivní fakt. Drtivá většina členů arbitrážní komise reklamu shledala jako etickou,“ upřesnil Šťastný.

Názor shodný s výrokem Rady pro reklamu vyslovil i Zdeněk Skála ze společnosti Incoma Research. „Nic závadného na kampani Tesca nevidím. Pokud mi chce někdo v době krize pomoci, tak ať mi pomůže. Obchodní řetězce by se měly v současnosti přesně takto chovat,“ řekl serveru Euro.cz.

Za názorem si naše Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. stojí a právnička SOS Eva Strnadová upřesňuje:

„Rozhodnutí Rady pro reklamu bereme na vědomí. Ale přesto se domníváme, že použité znění sloganu je naprosto nevhodné. Způsob, jakým společnost Tesco prezentovalo své zlevněné zboží, se nám s ohledem na etičnost reklamy jeví jako hraniční způsob. Myslíme si, že takovýto způsob reklamy by se měl objevovat ve společnosti jen ojediněle, pokud vůbec. Reklama by měla dodržovat určité zásady a tato stojí někde na hranici mezi dovolenou a zakázanou reklamou, alespoň dle našeho názoru.“
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru