Nezávislé Odbory Tesco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rekondiční volno

2 posters

Goto down

Rekondiční volno Empty Rekondiční volno

Příspěvek  Hanka Wed Nov 24, 2010 1:11 am

Dobrý den.Jsem zaměstnanec Tesca a mám dotaz týkající se rekondičního volna.Pracuji zde již pátým rokem,dodnes jsem neměla ani jediný den.Jak to s ním vůbec je?Může se vybírat i po skončení roku dodatečně za rok předchozí,když jsem neměla možnost si ho vybrat z důvodu pracovního úrazu a v prosinci mi ho již neumožní čerpat?A proč kolegyně která v tomto roce byla v neschopnosti 3 měsíce na něj nemá nárok?Můžete prosím napsat něco k tomuto tématu?Děkuji za odpověď.

Hanka
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Rekondiční volno Empty Re: Rekondiční volno

Příspěvek  xxxx Wed Nov 24, 2010 10:45 pm

Dobrý den,


jsem pouhý zaměstnanec, ale pokud vím rekondiční volno se nepřevádí z předešlého roku, v prosinci si myslím že ho už nevyčerpáte, protože i na dovolené jsou v tescu jakési limity na daný měsíc v roku. Pokud jste nečerpala rekondiční volno v minulých letech ,asi více méně je to vaše chyba , protože tyto dny volna jsou jakýmsi darem teska na přilepšenou .



xxxx
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Rekondiční volno Empty Rekondiční volno

Příspěvek  Hanka Thu Nov 25, 2010 12:09 am

Já bych ho ráda čerpala ale bohužel nám nikdo neřekl jak to funguje a tento rok nebyl čas,Ovšem zdá se mi být nefér když 8 z 10 zaměstnanců si vyčerpají všechy dny RV a někdo nic.

Hanka
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Rekondiční volno Empty RE: Rekondiční volno

Příspěvek  Ivan P. Fri Nov 26, 2010 10:18 pm

K Vašim dotazům k rekondičnímu volnu...
Rekondiční volno lze čerpat v průběhu roku, to znamená až do 31. 12. nikoli tak jak vám bohužel nepravdivě sděluje zaměstnavatel že do konce října nebo listopadu.
Zaměstnanec žádá o rekondiční volno svého přímého nadřízeného zpravidla 3 dny předem. Vyjímečně ze zdravotních důvodů lze požádat alespoň v předchozím dni (přede dnem žádaného rekondičního volna). Z vážných provozních důvodů (nikoli toho, že nemá kdo sedět na pokladně nebo doplňovat zboží) nemusí být rekondiční volno v požadovaném termínu poskytnuto, ale až v jiném náhradním termínu, avšak tak, aby bylo rekondiční volno vyčerpáno do konce roku. Důvody, pro něž nebylo rekondiční volno poskytnuto, je povinen přímí nadřízený zaměstnanci sdělit (požadujte písemně pro pozdější přiznání nároku).
Rekondiční volno se poskytuje 1-2 dny v měsíci, nedohodne-li se zaměstnanec a zaměstnavatel jinak (takže není omezeno). Jinak nejsou dány žádné jiné podmínky, jako nepravdivá tvrzení nadřízených, že rekondiční volno nelze čerpat návazně na volno či dovolenou nebo že se musí plánovat v rozpisu směn předem...
V případě, že vám neumožní zaměstnavatel RV čerpat ani do konce roku a neměli byste možnost si jej vyčerpat, sdělte nám toto na adresu NOT.sekretariat@gmail.com co nejdříve, aby bylo možné tuto situaci neprodleně řešit.
Jinak rekondiční volno není opravdu darem Tesca, ale dohodou mezi odbory a zaměstnavatelem, jež byla odbory vyjednána v rámci kolektivní smlouvy, kterou můžou uzavřít pouze odbory a zaměstnavatel. Zadarmo opravdu dnes již nic nedostanete. Ani stravování, ani penzijní připojištění, odměnu za pracovní výročí a už teprve ne nějaký věrností bonus. Tyto věci nejsou ze zákona, ale vždy plynou z kolektivní smlouvy, kterou je potřeba vyjednat.
Děkujeme, případné dotazy doplníme o další informace.
Ivan P.
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 51
Adresa : Česká Republika, Brno

http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Rekondiční volno Empty Re: Rekondiční volno

Příspěvek  ŠMUDLINA Mon Jan 24, 2011 11:01 pm

NO BOHUŽEL MĚ PŘI PLÁNOVÁNÍ LETOŠNÍ DOVOLENÉ BYLO ŘEČENO, ŽE RV SE NESMÍ VYBÍRAT V MĚSÍCI KDY JE NAPLÁNOVÁNA DOVOLENÁ. A NAVÍC MI ANI OD ZAČÁTKU ROKU NEBYLO NIKÝM SDĚLENO Z NADŘÍZENÝCH DO KDY SE MÁ DOVOLENÁ NAHLÁSIT.TUDIŽ JSEM SI SAMA ODVODILA ŽE KDYŽ TO BYLO LONI DO 31.1. TAK LETOS TAKÉ...
NAKONEC MI TO NEDALO A ZEPTALA SEM SE DO KDY SE MÁ LETOS NAHLÁSIT DOVOLENÁ...A BYLO MI ŘEČENO ŽE UŽ 15.1 TO MĚLO BÝT.I KDYŽ S TŘÍDENNÍM ZPOŽDĚNÍM, TAK I TAK MŮJ PLÁN DOVOLENÉ BYL PŘEVZAT NADŘÍZENÝM.

ŠMUDLINA
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Rekondiční volno Empty Re: Rekondiční volno

Příspěvek  NOT, poradna Tue Jan 25, 2011 12:09 am

ŠMUDLINA napsal:NO BOHUŽEL MĚ PŘI PLÁNOVÁNÍ LETOŠNÍ DOVOLENÉ BYLO ŘEČENO, ŽE RV SE NESMÍ VYBÍRAT V MĚSÍCI KDY JE NAPLÁNOVÁNA DOVOLENÁ. A NAVÍC MI ANI OD ZAČÁTKU ROKU NEBYLO NIKÝM SDĚLENO Z NADŘÍZENÝCH DO KDY SE MÁ DOVOLENÁ NAHLÁSIT.TUDIŽ JSEM SI SAMA ODVODILA ŽE KDYŽ TO BYLO LONI DO 31.1. TAK LETOS TAKÉ...
NAKONEC MI TO NEDALO A ZEPTALA SEM SE DO KDY SE MÁ LETOS NAHLÁSIT DOVOLENÁ...A BYLO MI ŘEČENO ŽE UŽ 15.1 TO MĚLO BÝT.I KDYŽ S TŘÍDENNÍM ZPOŽDĚNÍM, TAK I TAK MŮJ PLÁN DOVOLENÉ BYL PŘEVZAT NADŘÍZENÝM.

Pravidla pro čerpání rekondičního volna jsou stanovena kolektivní smlouvou. Byť by si zaměstnavatel vymyslel cokoli, platí kolektivní smlouva a žádná jiná pravidla. Ke změně kolektivní smlouvy nedošlo, a žádný nový předpis být vydán nemůže, jelikož rekondiční volno je dojednáno právě v kolektivní smlouvě a muselo by býti upraveno kolektivní smlouvou.

Takže, rekondiční volno můžete čerpat bez jakéhokoli omezení v návaznosti na dovolenou. Čerpá se zpravidla 1-2 dny, po dohodě možné i více, např. při nemoci místo pracovní neschopnosti. Žádáte alespoň den předem. Pokud Vám jej zaměstnavatel nedá, musí Vám sdělit důvody, proč Vám jej neposkytl. Neposkytnutí je ale možné jen z vážných provozních důvodů.

Pokud Vám zaměstnavatel neumožňuje čerpat rekondiční volno dle kolektivní smlouvy, porušuje pracovněprávní předpisy a je třeba to oznámit.

Pěkný den
NOT, poradna
NOT, poradna

Počet Příspěvků : 73
Reputace : 18
Datum Registrace : 24. 01. 11
Adresa : Nezávislé odbory Tesco, Skandinávská 128/2, Brno 619 00

http://www.cz-not.eu/

Návrat nahoru Goto down

Rekondiční volno Empty Re: Rekondiční volno

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru