Nezávislé Odbory Tesco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otázka ohledně jmenovky

3 posters

Goto down

Otázka ohledně jmenovky Empty Otázka ohledně jmenovky

Příspěvek  plebejský lid Wed Mar 27, 2013 3:38 pm

Dobrý den,

můj dotaz se bude jevit asi jako malicherný, ale nedá mi to. V poslední době mi začíná vadit povinnost nosit jmenovku či spíš "placku" se jménem. Pracuji na pozici prodavač s inkasem, čili za pokladnou, a tak jsem pochopitelně tou, na kterou se snáší všechny stížnosti a nadávky, když se zákazníkům cokoliv nelíbí. Už mnohokrát se mi stalo, že mě zákazníci nejen začali oslovovat právě kvůli jmenovky křestním jménem, ale právě to, že znají mé jméno, jim to dává i pocit, že mi můžou tykat a urážet mě.

Asi si řeknete, co teda dělám za pokladnou, když na to nemám nervy. Já na to nervy mám, ale zároveň nevidím důvod, proč by zákazník měl znát mé křestní jméno. Stejně v případě, že si na mě chtějí stěžovat (což se mi zatím nestalo, k zákazníkům se chovám narozdíl od některých jiných kolegyň na stejné pozici ukázkově), budou muset na informacích nahlásit číslo kasy, protože může být jedno, jestli jsem Jana nebo Eva, když nás na kasách s tímto jménem může být několik. Ach, jak závidím brigádníkům jejich neutrální placky s nápisem "brigádník".

plebejský lid

Počet Příspěvků : 5
Reputace : 0
Datum Registrace : 09. 08. 12

Návrat nahoru Goto down

Otázka ohledně jmenovky Empty pracant

Příspěvek  pracant Tue Apr 02, 2013 9:21 pm

Bohužel odpověď Vám dát nemohu, protože k tomu nejsem kompetentní, ale chci Vás tímto podpořit. Také se mi nelíbí, že mne zákazníci oslovují křestním jménem a každý kdo se ke mě přiblízí ví, jak se jmenuji.

pracant

Počet Příspěvků : 1
Reputace : 0
Datum Registrace : 02. 04. 13

Návrat nahoru Goto down

Otázka ohledně jmenovky Empty Re: Otázka ohledně jmenovky

Příspěvek  NOT, poradna Sun Apr 07, 2013 8:19 pm

plebejský lid napsal:Dobrý den,

můj dotaz se bude jevit asi jako malicherný, ale nedá mi to. V poslední době mi začíná vadit povinnost nosit jmenovku či spíš "placku" se jménem. Pracuji na pozici prodavač s inkasem, čili za pokladnou, a tak jsem pochopitelně tou, na kterou se snáší všechny stížnosti a nadávky, když se zákazníkům cokoliv nelíbí. Už mnohokrát se mi stalo, že mě zákazníci nejen začali oslovovat právě kvůli jmenovky křestním jménem, ale právě to, že znají mé jméno, jim to dává i pocit, že mi můžou tykat a urážet mě...

Dobrý den,
byť Vás plně chápeme a souhlasíme s Vašimi argumenty, zejména se skutečností, že by stačilo označení prodavač či pokladní, nejsou jmenovky v rozporu se zákonem na ochranu osobních údajů ani jiným porušením zákonných předpisů. Můžeme se pokusit navrhnout změnu tak, aby byla uvedena pouze pozice, nicméně jsme si vědomi již nyní toho, že vedení společnosti k tomuto kroku zřejmě nepřistoupí. Ani nám se nelíbí praxe z provozu, kdy Vás zákazník oslovuje jménem a tzv. "na tykačku", zejména tehdy, kdy si na Vás vybíjí zlost, namísto toho, aby si ji vybíjel tam, kde za to většinou mohou, na Centrále.

Hezký den
NOT, poradna
NOT, poradna

Počet Příspěvků : 73
Reputace : 18
Datum Registrace : 24. 01. 11
Adresa : Nezávislé odbory Tesco, Skandinávská 128/2, Brno 619 00

http://www.cz-not.eu/

Návrat nahoru Goto down

Otázka ohledně jmenovky Empty Re: Otázka ohledně jmenovky

Příspěvek  plebejský lid Mon Apr 08, 2013 12:45 pm

Děkuji Vám za odpověď!

Paradoxně mi mnohem méně vadily původní jmenovky, na kterých bylo jak křestní jméno, tak příjmení. Podobné nosí zaměstnanci všude možně, třeba zdravotnictví, a narozdíl od těchhle Tesco placek s roztomilým zvířátkem, které tam většina z nás má, (a mnohdy i se jménem v nějakém domáckém tvaru) působily aspoň profesionálně. To se o těch našich pitomých plackách (které se navíc ještě rozlepují a jsou nekvalitní) říct vážně nedá Sad

plebejský lid

Počet Příspěvků : 5
Reputace : 0
Datum Registrace : 09. 08. 12

Návrat nahoru Goto down

Otázka ohledně jmenovky Empty Re: Otázka ohledně jmenovky

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru