Nezávislé Odbory Tesco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STOP Taškám

3 posters

Goto down

STOP Taškám Empty STOP Taškám

Příspěvek  Kamzik91 Wed Oct 21, 2009 11:17 am

Když se tak dívám na ty "zákazníky", které markuji, tak si uvědomuju jaký jsme sociální národ. Zrovna včera jsem měl na kase chlapa, který měl nákup na dvě tašky. Jedna byla ve vaně na zboží a když chtěl druhou, tak na mě čuměl jako vejr. Čiroce otevřené oči jak kdyby měl chtěl zabít nebo co. Po chvíli jsem mu vydal druhou, ale stejně začla rutina. Házel penězi jak kdybych mu něco udělal. Nebo ženská která mi přišla na kasu a kterou jsem začal markovat aniž bych jí tam nějakou tašku dal. Najednou vytáhla z kabelky igelitku a bylo to jasné. Najednou to šlo. Když povolím a nechám tam tašku jen tak ležet (z minulého nákupu, protože ji někdo nepotřeboval) a přijde mi někdo s batohem, někdo, kdo si naskládá nákup do něj, tak si vezme tašku, na kterou nemá ani nárok. Hádám se kvůli tomu každý den jak idiot! Vedoucí za mnou přijde a řekne ať šetříme taškama, že musíme vystačit s tím a tím množstvím na jeden týden atd. Tak ať se tam s něma hádá ona, když jí to připadne tak jednoduché. Nejsem si jistý jak by si mohla tato společnost udržet zákazníky. Na taškách zdarma by byla jedna možnost, ale když je mají dostat, tak asi jedině vyhádat, kvůli nesmyslným příkazům. Tímto se vracím k začátku textu. Jsme opravdu tak sociální národ, že nemáme na sáčky do odpadkových košů, že se musím kvůli taškám hádat?! :-(

Kamzik91
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

STOP Taškám Empty Re: STOP Taškám

Příspěvek  Ivan P. Wed Oct 21, 2009 11:52 am

Kamzik91 napsal:Když se tak dívám na ty "zákazníky", které markuji, tak si uvědomuju jaký jsme sociální národ. Zrovna včera jsem měl na kase chlapa, který měl nákup na dvě tašky. Jedna byla ve vaně na zboží a když chtěl druhou, tak na mě čuměl jako vejr. Čiroce otevřené oči jak kdyby měl chtěl zabít nebo co. Po chvíli jsem mu vydal druhou, ale stejně začla rutina. Házel penězi jak kdybych mu něco udělal. Nebo ženská která mi přišla na kasu a kterou jsem začal markovat aniž bych jí tam nějakou tašku dal. Najednou vytáhla z kabelky igelitku a bylo to jasné. Najednou to šlo. Když povolím a nechám tam tašku jen tak ležet (z minulého nákupu, protože ji někdo nepotřeboval) a přijde mi někdo s batohem, někdo, kdo si naskládá nákup do něj, tak si vezme tašku, na kterou nemá ani nárok. Hádám se kvůli tomu každý den jak idiot! Vedoucí za mnou přijde a řekne ať šetříme taškama, že musíme vystačit s tím a tím množstvím na jeden týden atd. Tak ať se tam s něma hádá ona, když jí to připadne tak jednoduché. Nejsem si jistý jak by si mohla tato společnost udržet zákazníky. Na taškách zdarma by byla jedna možnost, ale když je mají dostat, tak asi jedině vyhádat, kvůli nesmyslným příkazům. Tímto se vracím k začátku textu. Jsme opravdu tak sociální národ, že nemáme na sáčky do odpadkových košů, že se musím kvůli taškám hádat?! :-(

Super názor a velmi pravdivý, nelze jinak než plně souhlasit, děkujeme za téma diskuze.
Ivan P.
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 51
Adresa : Česká Republika, Brno

http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

STOP Taškám Empty Re: STOP Taškám

Příspěvek  Tumanskij Thu Oct 22, 2009 8:06 am

Myslim, že teď už je to jen otázka času, kdy budou tašky zdarma úplně zrušeny i u nás. Jsem spolu s Globusem posledními, kteří je ještě k nákupu dávají. Velmi se mi líbi nápad Albertu, který tašky prodává za 1,- Kč s tím, že tato utržená částka jde na charitu. To je cesta, jak donutit lidi zamyslet se nad tím, jestli ty tašky opravdu potřebují nebo ne. Pokud tu tašku potřebuji (zapoměl jsem si vzít z domu svoji), tu korunu oželím. Pokud bych ty tašky bral jen tak s vědomím, že je hned doma stejně vyhodím nebo je použiju místo sáčku do odpadkového koše, kupovat je nebudu, protože si velice snadno spočítám, že se mi to nevyplatí.

Co mi u nás vadí je, že nebyl dán jasný pokyn, jak a v jakém množství máme tašky na pokladnách vydávat. Na jednu stranu máme dodržovat pravidla 3N/3P a zákazníkům poskytovat na pokladní zóně maximální servis, na druhou stranu máme taškami co nejvíce šetřit. Je jasné, že tohle si každý z pokladních vyloží po svém. Buď se bude se zákazníkem hádat o každou tašku, nebo se zas bude o každou tašku hádat ze svým vedoucím. Každopádně sám pokladní tady nemůže vyhrát, vždycky bude za blbce. Buď mu bude vyčteno že jich dál zákazníkovi málo nebo naopak moc. To už vůbec nemluvím o těch nesmyslných evidencích vydaných tašek, které všem akorát otravují život a zdržují je od důležitější práce. Já věřím, že po vánocích se naše centrála chytne za nos a tašky zdarma konečně zruší. Bude to lepší pro všechny. Pro nás, pro zákazníka i pro životní prostředí.
Tumanskij
Tumanskij

Počet Příspěvků : 19
Reputace : 0
Datum Registrace : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

STOP Taškám Empty Souhlas

Příspěvek  Kamzik911 Thu Oct 22, 2009 8:35 pm

Musím s vámi plně souhlasit. Já se s vedoucím/i nehádám a kvůli taškám ani nehodlám, ale osobně mě štvě jaký jsme národ. Tyto tašky byly na začátku určeny na lehký nákup a hlavně pro lidi, kteří si svoji tašku zapomenou a takto to dopadlo :-( . Já se snažím si svoji tašku nosit a kvůli tomu, že zapomínám kupuji novou. Bohužel jsem ale zapomětlivý a tak si v Tescu vezmu jejich zdarma. Kdyby byly za korunu, tak si ji klidně zaplatím. Nejsem přece taková socka, abych neměl na korunovou tašku. Když se stalo a tašky došly, tak mi hlavně ženské na kasách říkaly, že jsou ty za sedm korun drahé. Jenže ty si už nechají. Jsem na sto procent pro jejich zrušení a moc se těším na dobu kdy nebudou. Když si srovnám konkurenční řetězce, tak alespoň něco pro své zaměstnance nebo pro firmu něco dělají. Bohužel Tesco se spoléhá na věci, které už tak účinné nejsou. Například ony tašky.
Ještě jsem si vzpomněl, že jsme nedávno řešili s kolegyněmi a jednou zákaznicí přeplněný Albert Hypermarket, který je v Olympii a prázdné Tesco. Čím to asi bude? Podle mne je to důkaz špatné politiky této firmy. Ať už je to neustálého přehazování nehorázného množstvý cen, které se nestačí předělávat přes předělávání uliček se zbožím, na které lidé začínají být alergičtí až po tesco tašky zdarma (hádky). Tímto bych zatím skončil, i když by toho bylo jistě víc. Jsem rád, že se mnou alespoň někdo soucítí, pokud jde o ony tašky. K911

Kamzik911

Počet Příspěvků : 3
Reputace : 0
Datum Registrace : 21. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

STOP Taškám Empty Re: STOP Taškám

Příspěvek  Ivan P. Thu Oct 22, 2009 8:42 pm

Kamzik911 napsal:Musím s vámi plně souhlasit...

Děkujeme za příspěvěk, každý Váš poznatek je pro nás tématem jednání na centrále, zvláště jde-li o poznatky vedoucí k možnému snížení zbytečných nákladů společnosti...

Jen snad, že na centrále budou rozumní a zodpovědní lidé, aby si z Vašich poznatků vzali příklad. A hlavně se tyto problémy začaly řešit a náklady skutečně snižovat.
Ivan P.
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 51
Adresa : Česká Republika, Brno

http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

STOP Taškám Empty Re: STOP Taškám

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru