Nezávislé Odbory Tesco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

práce netýkající se mé fuknce

2 posters

Goto down

práce netýkající se mé fuknce Empty práce netýkající se mé fuknce

Příspěvek  alice 1 Tue Sep 22, 2015 4:42 pm

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mi může manažer nařídit směnu která se netýká mé funkce? Jako ja kontrolorka zasob aby mě využívala na pokrytí např. Pekařky I jiné funkce? Děkuji za odpověď

alice 1

Počet Příspěvků : 2
Reputace : 0
Datum Registrace : 22. 09. 15

Návrat nahoru Goto down

práce netýkající se mé fuknce Empty Re: práce netýkající se mé fuknce

Příspěvek  NOT, poradna Thu Nov 19, 2015 1:33 pm

alice 1 napsal:Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mi může manažer nařídit směnu která se netýká mé funkce? Jako ja kontrolorka zasob aby mě využívala na pokrytí např. Pekařky I jiné funkce? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

v souladu s platným zákoníkem práce musí pracovní smlouva obsahovat druh práce, který má zaměstnanec pro zaměstnavatele vykonávat. Podle § 38 zákoníku práce je pak zaměstnavatel povinen přidělovat zaměstnanci práci podle pracovní smlouvy. Z tohoto kogentního ustanovení je patrné, že pracovník kontroly zásob není pekař a není mu tak přidělována práce dle pracovní smlouvy.

S výjimkou případů uvedených v § 41 odst. 1 a 2 ZP pak může zaměstnavatel  převést zaměstnance i bez jeho souhlasu na dobu nezbytné potřeby na jinou práci, než byla sjednána v pracovní smlouvě, jestliže je to  třeba k odvrácení mimořádné události, živelní události nebo jiné hrozící nehody nebo k zmírnění jejich bezprostředních následků, a to na nezbytně nutnou dobu. To je zaměstnavatel povinen se zaměstnancem třeba projednat. Nutno však podotknout, že do této dikce zákona rozhodně nepatří nedostatek prodavačů s inkasem a fronty na pokladnách, neboť se nejedná o mimořádnou nebo živelní událost.

Jestliže zaměstnavatel převádí zaměstnanci na jinou práci, než odpovídá pracovní smlouvě, a zaměstnanec s takovým opatřením nesouhlasí, může jej zaměstnavatel převést jen po projednání s odborovou organizací (§ 46 ZP). Projednání není potřeba, pokud doba převedení nepřesáhne 21 pracovních dnů v roce.
NOT, poradna
NOT, poradna

Počet Příspěvků : 73
Reputace : 18
Datum Registrace : 24. 01. 11
Adresa : Nezávislé odbory Tesco, Skandinávská 128/2, Brno 619 00

http://www.cz-not.eu/

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru