Nezávislé Odbory Tesco
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

preventivní prohlídka

Goto down

preventivní prohlídka Empty preventivní prohlídka

Příspěvek  anonym Fri Jul 09, 2010 2:26 pm

Dobrý den.
Chci se zeptat, jak je to s preventivní prohlídkou.Každý rok se chodí na preventivní prohlídku, každý rok je nám řečeno, že na preventivní prohlídku se chodí ze svého volna.V žádném jiném zaměstnání jsem se s tím nesetkala, když jsem šla na preventivní prohlídku v pracovní době, tak mi to bylo proplaceno a nemusela jsem si ty hodiny nadpracovávat.Trochu mě to zaráží, já tu preventivní prohlídku nechci, chce ji po mě Tesco.Děkuji za odpověď.

anonym
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

preventivní prohlídka Empty Re: preventivní prohlídka

Příspěvek  Ivan P. Fri Jul 09, 2010 3:48 pm

anonym napsal:Dobrý den.
Chci se zeptat, jak je to s preventivní prohlídkou...

Dobrý den, naprosto správně jste napsala, že preventivní prohlídku vykokonanou na příkaz zaměstnavatele máte s náhradou mzdy. Pokud Vám kdokoli tvrdí opak, nehovoří pravdu. Zaměstnanci, který se podrobil pracovnělékařské prohlídce, se poskytne pracovní volno, přičemž zaměstnavatel je povinen nahradit zaměstnanci případnou ztrátu na výdělku, a to ve výši průměrného výdělku (§ 103 Zákoníku práce; Nařízení vlády č. 590/2006 Sb.).
V případě, že by Vás zaměstnavatel nutil vykonat preventivní prohlídku ve svém volnu a neumožnil by Vám k výkonu prohlídky pracovní volno s náhradou mzdy, ihned nám tuto skutečnost sdělte, je nutno označit provozní jednotku, popřípadě i osobu, která tuto informaci k pracovnělékařským prohlídkám sdělila.
Následně budeme informovat příslušný inspektorát práce a vedení společnosti.

Hezký den
Ivan P.
Ivan P.
předseda rady a KV
předseda rady a KV

Počet Příspěvků : 130
Reputace : 2
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 51
Adresa : Česká Republika, Brno

http://nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru