NOT je připraven pokračovat v smysluplném jednání

Goto down

NOT je připraven pokračovat v smysluplném jednání

Příspěvek  tiskovecentrum.NOT za Sun Apr 25, 2010 6:42 pm

TISKOVÁ ZPRÁVA
Brno, 23.4.2010/18:00

NOT je připraven pokračovat v smysluplném jednání

Zástupci Nezávislých odborů Tesco (NOT) vzali na vědomí možný posun zaměstnavatele v postoji v souvislosti s kolektivním vyjednáváním, zejména případnou realizaci jednání podle společného návrhu odborových organizací, nikoli podle neexistujícího návrhu zaměstnavatele. NOT toto považuje za jeden z kroků na cestě k možnému obnovení společného jednání o uzavření kolektivní smlouvy na další období. K tomu je však nutné, aby zaměstnavatel respektoval rovné postavení odborových organizací, jako sociálního partnera, kdy bude muset změnit svůj mocenský postoj.
NOT nemůže souhlasit s tím, že zaměstnavatel bude apriori odmítat návrhy odborových organizací, přestože se později ukážou zpravidla jako opodstatněné. Žádáme proto záruky, že veškerá problematika pracovněprávní či provozní bude řešena včas a dostatečném předstihu ve spolupráci a za případné součinnosti s odborovými organizacemi, a že budou dodržovány veškeré právní předpisy.
V takovém případě jsou zástupci NOT připraveni obnovit přerušená jednání o kolektivní smlouvě, která však musí být smysluplná, bez zbytečných prezentací a zavádějících hesel o „nejlepším zaměstnavateli“ směřujících pouze ke krácení času vyjednávání a neřešící obsah návrhu kolektivní smlouvy.
Všichni zástupci NOT jsou si plně vědomi nutnosti uzavření kolektivní smlouvy. Ta však musí být kvalitní a srozumitelná, bez diskriminačních prvků, aby každý, jak zaměstnavatel, tak i zaměstnanec chápal svá práva a povinnosti a porozuměl plně jejímu obsahu bez možnosti dvojího výkladu. Tohoto účelu však není možné dosáhnout, budeme-li jednat v časové tísni, přestože měl zaměstnavatel více jak rok možnost vést řádné kolektivní vyjednávání, od podání prvotního návrhu změn kolektivní smlouvy v březnu 2009. O dalším postupu bude NOT rozhodovat 11.5.2010 na mimořádném jednání.


V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

Jan Skácel • tiskový mluvčí NOT
Nezávislé odbory Tesco. • Skandinávská 2 • Brno, 619 00
mobil: +420 721215831 • +420723624970
skaceljan@gmail.comnezavisleodborytesco@centrum.cz
http://nezavisleodborytesco.blogspot.com
avatar
tiskovecentrum.NOT

Počet Příspěvků : 30
Reputace : 1
Datum Registrace : 20. 11. 09

Zobrazit informace o autorovi http://http:nezavisleodborytesco.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru