Soumrak nákupních tašek zdarma: končí s nimi i Tesco

Goto down

Soumrak nákupních tašek zdarma: končí s nimi i Tesco

Příspěvek  Admin za Fri Oct 28, 2011 1:12 pm

Další velký obchodní řetězec končí s rozdáváním igelitových nákupních tašek zdarma. Od středy je zpoplatní i Tesco. "Poslední průzkumy ukazují, že zákazníci mají stále šetrnější vztah k životnímu prostředí a postupně změnili svůj přístup k jednorázovým odnosným taškám," zdůvodnila zpoplatnění igelitek mluvčí Eva Karasová.

Tašky zdarma budou obchody nabízet naposledy v úterý. Jedna igelitka bude stát korunu a výtěžek z jejich prodeje poputuje na ekologické projekty.
Pokladní v některých prodejnách Tesco v pondělí samy aktivně vybízejí zákazníky, aby si vzali tašky, dokud jsou ještě zadarmo.

Tesco odolávalo trendu zpoplatnění nákupních tašek dlouho. Jejich rozdávání vysvětlovalo preferencemi zákazníků. Posledním velkým obchodním řetězcem, který s igelitkami zdarma ještě neskončil, je Globus. Řetězce ale nutí ke zrušení nejen snahy o to být "zelenější", ale také peníze.
V některých zemích jsou zpoplatněny igelitové tašky zákonem, například v Irsku. V Česku se je pokusil zrušit ministr životního prostředí Martin Bursík, svůj nápad ale nestihl prosadit.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/soumrak-nakupnich-tasek-zdarma-konci-s-nimi-i-tesco-f8w-/ekonomika.aspx?c=A111010_143755_ekonomika_spi

_________________
Admin
avatar
Admin
Admin

Počet Příspěvků : 181
Reputace : 1
Datum Registrace : 25. 07. 09
Věk : 31
Adresa : Brno

Zobrazit informace o autorovi http://nezavisleodborytescc.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru